Ar jau nusprendėt kaip balsuosite Seimo rinkimuose?

Dienos anekdotas

Ateina nykštukas į vaistinę ir prašo tabletės aspirino. Vaistininkė klausia:"Jums suvynioti? "
- Ne, aš ridensiu.

Komentaras

skaithtojs:„jie nori isgert o ne nusipraust ir pavalgyt. as balsuosiu uz ta zmogu kuris sutvarkys bomzyna visa. vilniaus gatves norfoj vyksta atviras reketas. ne tik kad zmones kencia nuo ju bet atvirai viesoj vietoj geria bambalius prisirinke pinigu. vienintelis apsauginis daro tvarka. o kur dar tamsaus gymio vyriskiai prekiaujantys peiliais. neteikia aukstu fraziu. ka padarysit anyksciams mieli kandidatai. algu pakelimai nesamone. as ja pati uzsidirbu man kelt nereikia."

Komentuoti
Anykščių rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Jurgita Banienė sakė, kad šiemet į Anykščių rajono mokyklas ateis 50 moksleivių mažiau nei pernai.

Šių mokslo metų pradžia bus kitokia – gaubiama aplink tvyrančios koronaviruso epidemijos baimės. Anykščių rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Jurgita BANIENĖ, kalbėdama apie Rugsėjo 1-osios šventę, sakė: „Rugsėjo 1-osios šventė mokyklose vyks lauke, išlaikant saugius atstumus, reguliuojant srautus, vengiant tiesioginio kontakto. Atsižvelgiant į Švietimo, mokslo ir sporto ministro rekomendacijas, atšaukėme planuotą popietinį renginį miesto parke“.
Švietimo skyriaus vedėją kalbino žurnalistė Daiva GOŠTAUTAITĖ-OŠKELIŪNIENĖ.

 

- Šių mokslo metų tiek mokytojai, tiek tėvai, tiek mokiniai laukia su dideliu nerimu. Kas keičiasi ugdymo procese dėl COVID -19 situacijos?
- Ugdymas visose švietimo įstaigose bus organizuojamas laikantis Valstybės operacijų vadovo sprendimų nuostatų. Esminės iš jų – tai maksimalus pagal galimybes klasių izoliavimo principas ir srautų valdymas. Mokyklos vadovai turi galimybę 1–2 dienoms stabdyti ugdymo procesą ir/ar dalį ugdymo proceso organizuoti nuotoliniu būdu, jei kyla nors mažiausia grėsmė mokinių ir darbuotojų saugumui.

- Praėję mokslo metai buvo užbaigti nuotoliniu būdu. Tikriausiai jau galite vertinti  šio proceso organizaciją? Mokymosi nuotoliniu būdu pliusai ir minusai? Jeigu vėl reiktų grįžti prie nuotolinio mokymo, ar Anykščių ugdymo įstaigos tam visiškai pasirengusios?
- Nuotolinis ugdymas buvo didžiulis iššūkis visiems: mokyklų vadovams, mokytojams, mokiniams ir tėvams. Turėjome tik dvi savaites jam pasiruošti. Esu labai dėkinga visai švietimo bendruomenei -  mokyklų vadovams ir visiems mokytojams - už tai, kad išliko ramūs, sutelkė visas jėgas ir tuos tris mėnesius nuoširdžiai dirbo, neskaičiuodami savo darbo valandų. Esu dėkinga mokiniams ir jų tėveliams už sudėtingos situacijos supratimą, kantrybę ir pagalbą. Mano nuomone, pats didžiausias nuotolinio ugdymo pliusas yra tas, kad ši nepalanki situacija padarė tokį proveržį ugdymo proceso ir turinio skaitmenizacijai, kokio nė negalėjome įsivaizduoti. O minusas, žinoma, yra tai, kad jokia, net ir pati išmaniausia technologinė priemonė neatstos gyvo tiesioginio bendravimo... Kaip jau minėjau anksčiau, mokyklos vadovai turi galimybę dalį ugdymo proceso organizuoti nuotoliniu būdu, todėl labai viliuosi, kad ši praktika bus kartkartėmis taikoma tiek dėl saugumo, tiek dėl to, kad nebūtų prarasti įgūdžiai, įgyti karantino metu. Vienas iš šių mokslo metų švietimo prioritetų –  ugdymo turinio skaitmeninimas nuotolinio mokymo kriterijų atitikčiai. ŠMSM yra tiksliai apibrėžusi nuotolinio mokymosi kriterijus ir mūsų tikslas per šiuos metus juos atitikti. Jei nutiktų taip, kad epidemiologinė situacija pasikeistų, Anykščių ugdymo įstaigos būtų pasirengusios vėl organizuoti ugdymą nuotoliniu būdu, įvertinusios savo ankstesnę patirtį ir patobulinusios procesus.

- Kaip vertinate šiais metais mokyklas baigusių abiturientų brandos egzaminų rezultatus?
- Tendencijos išlieka panašios:  rezultatai yra panašūs į Respublikos vidurkį. Keturių brandos egzaminų (Lietuvių kalbos ir literatūros, biologijos, geografijos ir informacinių technologijų) bendras balų vidurkis yra aukštesnis nei visoje šalyje. Labiausiai netenkina matematikos egzamino rezultatai, kurio neišlaikė apie 40 proc. laikiusiųjų abiturientų. Visi laikę išlaikė biologijos, geografijos, IT, chemijos, istorijos egzaminus. Šiemet devyni brandos egzaminų darbai įvertinti 100.

- Palyginti su pernai metais, kaip keičiasi mokinių skaičius?
- Paprastai tikslus mokinių skaičius yra sužinomas pačioje rugsėjo pradžioje, kai sutvarkomas Mokinių registras. Planuojama, kad šį rudenį, palyginti su praėjusiais mokslo metais, 50 mokinių turėsime mažiau. Pernai rugsėjo 1 d. į bendrojo ugdymo mokyklas atėjo 1957 mokiniai.

- Ar šiemet rajone bus ugdymo įstaigų, kurios rugsėjo 1-ąją nebepravers durų?
- Tokių įstaigų nebus, tik trys pagrindinės mokyklos - Traupio, Debeikių ir Viešintų - tampa Kavarsko pagrindinės mokyklos-daugiafunkcio centro, Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos ir Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos skyriais. Taip pat Dailės ir kūrybos mokykla yra prijungiama prie Muzikos mokyklos ir keičiamas jos pavadinimas į ,,Meno mokykla“.

- Užimtumo tarnybos internetiniame puslapyje informuojama, kad rajone yra tik viena laisva pedagogo vieta. Ar tikrai mūsų rajone netrūksta pedagogų?
- Šiuo metu ugdymo įstaigose pedagogų netrūksta.

- Kokios naujovės nuo šio rudens mokinių maitinimo, pavėžėjimo klausimais?
- Nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. nemokamą maitinimą (pietus), nevertinant šeimos pajamų, turės teisę gauti visi pirmokai ir vaikai, ugdomi pagal priešmokyklinio ugdymo programą tiek mokyklose, tiek darželiuose. Tėvai, norintys gauti minėtą paramą, turi užpildyti Prašymą-paraišką gauti mokinių nemokamą maitinimą nevertinant pajamų SP-11 (A) forma) ir ją pateikti asmeniškai, paštu, elektroniniu būdu per valstybės elektroninės valdžios sistemą arba per atstovą. Nemokamus pietus vaikas gaus tik tada, kai jie bus priskirti Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje.
Šiais metais įgyvendinant iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą projektą „Tikslinių transporto priemonių (geltonųjų autobusų) įsigijimas“, Svėdasų Juozo Tumo Vaižganto gimnazijai paskirtas naujas geltonasis autobusas, kuris bus perduotas rugsėjo mėnesio viduryje. Gimnazija iki šiol turėjo tik vieną autobusą, todėl dalis mokinių į mokyklą buvo atvežami labai anksti ir parvežami vėlai. Naujasis autobusas padės užtikrinti sklandesnį mokinių vežiojimą.

- Daugėja ar mažėja vaikų Anykščių rajono darželiuose? Ar  yra eilės į juos patekti? Gal į darželį tėvai savo vaikus turėtų užrašyti vos gimusius?
- Vaikų skaičius darželiuose planuojamas šiek tiek mažesnis nei pernai, nes ateina daugiau lopšelinio amžiaus vaikų, kurių skaičius grupėse turi būti mažesnis. Pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas įstaigose planuojama ugdyti apie 658 vaikus (birželio 15 d. duomenimis). Pernai rugsėjo 1 d. buvo 681 vaikas. Tokia praktika, kaip registruoti į darželį vos gimusius vaikus, yra ir Anykščių mieste. Eilės kai kuriuose rajono darželiuose yra – dažniausiai iki rugsėjo mėn. lieka nepriimta 8–20 vaikų, tačiau metų eigoje šis skaičius sumažėja.

- Ar dėl koronaviruso grėsmės kas nors keičiasi mokinių neformaliojo ugdymo srityje?
- Neformaliojo vaikų švietimo veikla ir toliau bus vykdoma užtikrinant būtinas saugumo sąlygas. Neformaliojo vaikų švietimo teikėjai turi užtikrinti, kad vaikai nuolatos dalyvautų tos pačios grupės veiklose. Organizuojant renginius atvirose erdvėse, tarp dalyvių būtų išlaikomas ne mažesnis kaip 1 metro atstumas, grupės renginiuose uždarose erdvėse dalyvaujantys tėvai (globėjai, rūpintojai), kai tarp dalyvių neišlaikomas 2 metrų atstumas, dėvėtų kaukes. Kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei. Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų teikimo vietoje gali dirbti tik darbuotojai, neturintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių.

- Kokiomis nuotaikomis Jūs asmeniškai pasitinkate šiuos mokslo metus ir ko palinkėtumėte mokiniams, tėveliams, kolegoms?
- Pasitinkame šiuos mokslo metus kitaip, tikriausiai su didesniu nerimu nei paprastai... Labai nuoširdžiai visai švietimo bendruomenei linkiu susitelkimo, atsakomybių pasidalijimo ir pasitikėjimo vieniems kitais. Juk svarbiausias mūsų tikslas – tai kiekvieno vaiko sėkmė, kuri priklauso nuo visų mūsų  bendrų pastangų.

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Nuoroda

  Baisi betvarkė su didele baime vedu vaika į mokyklą.Nieks ten nieko nekontroliuoja vaikai laksto vieni su kaukem kiti be kaukiu,betvarkė didžiulė.Tualetai uśterśti.Gal neturi valytojų Vienuolio mokykla.

  Prieš 2 savaičių
 • mama

  Nuoroda

  Baisi betvarke Vienuolio progimnazijoje niekas ten vaikų nekontroliuoja.

  Prieš 2 savaičių
 • Apie pirmas dienas mokykloje

  Nuoroda

  Oi, pradžia mokykloje labai „savotiška“: neveikia valgykla, nėra pailgintos grupės, nemaitinami (kaip žadėjo visoje Lietuvoje) priešmokyklinukai, nėra būrelių (bus gal tik nuo spalio mėn.?), o geltonieji autobusai veža atgal namo pagal seną grafiką (vėlai)... Žodžiu, kur dėtis tiems vaikams po pamokų, kurių tėveliai negali atvažiuoti pasiimti anksčiau, niekam nerūpi. Įdomiai viskas „sustyguota“. Tarsi nežinota, kad rugsėjo antrą dieną jau vyks pamokos...

  Prieš 2 savaičių
 • vaiku tevas

  Nuoroda

  ne tik be kaukiu bet ir nesilaiko mokykla ypac jbg monkeviciaus ir verygos nurodimu tai kokia cia betvarke ar nori mokyklos kad uznestu virusa anyksciu mokyklos tik 50% yra pasiruose

  Prieš 2 savaičių
 • tevas

  Nuoroda

  vaikai kalba kad mokyklose mokiniai be kaukiu-kas kontroluoja ar yra budintys?

  Prieš 2 savaičių