Ar jau nusprendėt kaip balsuosite Seimo rinkimuose?

Dienos anekdotas

Patarimas vyramas: jei pasiekę 55 metų amžių, pakeistite lytį, į pensiją išeiti galėsite anksčiau.

Komentaras

Nėra ko čia stebėtis:„Technologijų amžius - per atstumą net pastoti galima"

Skaityti komentarus (2)
Skulptorius Romualdas Inčirauskas pastebėjo, kad žydų kultūra yra įdomi, tik kiek primiršta. Žydų atminimo vietas skulptorius puošia tokiais jo paties sukurtais simboliais.

Iš Anykščių kilęs skulptorius, Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto profesorius Romualdas Inčirauskas rugsėjo pradžioje pažymėjo buvusią Anykščių sinagogą ir senąsias žydų kapines.

 

Tai tęstinis prof. R.Inčirausko projektas, kurio metu jis žymi atmintinas žydų vietas.
Tokie ženklai jau yra įrengti Telšiuose, Paryžiuje, Niujorke.
„Ženkluose vaizduojamas Amžinojo žydo simbolis. Jie yra sukurti iš bronzos ir inkrustuoti į sienas“, - sakė prof.R.Inčirauskas.
Anykščiuose galima aptikti bent keletą vietų, kur prof. R.Inčirausko ženklai, menantys jo vaikystės laikus, įrengti net nesuderinus su atsakingomis institucijomis, tačiau šįsyk skulptorius nusprendė ,,nebeišdykauti“ ir sakė ženklų įrengimą žydų atminimui su valdininkais suderinęs.
Paklaustas, ar apie jo sukurtus ir Anykščiuose įrengtus atminimo ženklus žydams atminti ką nors žino Lietuvos žydų bendruomenė, R.Inčirauskas sakė tokios savo veiklos neviešinantis.
,,Architektės leidimą gavau ir juos uždėjau“, - kuklus išliko menininkas. Pasiteiravus, kodėl jam svarbus žydų artminimas, prof. R.Inčiraukas kalbėjo: ,,Aš pats nesu žydas (juokiasi). Esu krikščionis, skaitantis Šventąjį Raštą. Testamentas praktiškai ir yra liudijimas apie visą žydų istoriją. O kai ieškai savo tikėjimo šaknų, tuomet ir atsiremi į žydus“.
Prof. R.Inčirauskas sakė pastebėjęs, kad, nebelikus Lietuvoje žydų, daug kam atrodo, kad jų šalia mūsų niekada ir nebuvę. ,,Jaučiu pilietinę pareigą apie juos palikti kažkokį prisiminimą. Nes žydų kultūra pakankamai įdomi, tik ja per mažai domimasi“ , - sakė jis.
Iki Antrojo pasaulinio karo Anykščiuose gyveno apie 2 tūkst. žydų.

Robertas Aleksiejūnas

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta