Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Į kairiuosius ir dešiniuosius mūsų politikai skirstomi pagal tai, kuria ranka daugiau linkę griebti.

Komentaras

Kai buvo italijos milane:„per diena tūkstantis, buvo viskas uždaryta. Pas mus vis dar koncertus ir turizma skatina ?"

Komentuoti
Dusetų dailės galerijos direktorius Alvydas Stauskas antradienį Anykščiuose pristatė dvi parodas. Autoriaus nuotr.

Antradienį, spalio 13 dieną, Anykščių kultūros centre buvo atidaryta dailininko, fotomenininko, Lietuvos kultūros premijos laureato dusetiškio Alvydo Stausko fotografijų paroda  „Vandens metamorfozės“, o po valandos Angelų muziejuje – Sakralinio meno centre - Dusetų krašto dailininkų kūrybos paroda  „Dusetų dailės galerijai dvidešimt penkeri“.

 

Anykštėnams dailininką, fotomenininką, ilgametį Dusetų dailės galerijos direktorių A. Stauską pristatė Anykščių kultūros centro direktorės pavaduotoja Vilma Paulauskaitė, pastebėjusi, kad autorius yra surengęs per 40 dailės ir fotografijos parodų Lietuvoje ir užsienyje, o fotografijų ciklą „Vandens metamorfozės“ kūrė beveik ketvirtį amžiaus. A. Stauskas patikino, kad šiam ciklui yra padaręs kelis tūkstančius kadrų, tad nebuvo lengva atrinkti labiausiai pavykusias fotografijas. „Kiekvieną kadrą reikia ne tik pamatyti - reikia išjausti, apmąstyti, perprasti vandens, ledo kalbą, pamatyti vandens tėkmėje, lede sustingusių lapų ir kitų objektų grožį...“, -  sakė autorius, prisiminęs, kad Anykščiuose savo kūrybą ekponuojantis jau nebe pirmą kartą. Pabendravęs su jo mistinius siužetus neretai primenančiomis  fotografijomis susidomėjusiais Anykščių meno mokyklos mokiniais, autorius išskubėjo į Angelų muziejų.
Čia Alvydas Stauskas  pristatė dusetiškių dailininkų parodą,  kurioje eksponuojami ir keli jo paties tapyti paveikslai, „Dusetų galerijai dvidešimt penkeri“. Į parodos atidarymą atvyko dailininkai Algirdas Gaižauskas ir Romualdas Pučekas, o anykštėnai pasigedo jiems gerai pažįstamo, tačiau dabar Dusetose įsikūrusio dailininko Alvydo Latėno. Paminėjęs, kad šiuo metu Dusetose gyvena ir kuria trys dešimtys spėjusių pagarsėti menininkų, A. Stauskas pristatė parodos dalyvių Violetos Gasparaitis, Eglės Lapeikaitės, Arvydo Každailio, Aurelijaus Kovaliovo,  Brigitos Pučekaitės, Nomedos Saukienės, Lilianos Žutautienės ir anksčiau minėtų autorių kūrybą.
Paroda veiks iki lapkričio 30 dienos.

Jonas JUNEVIČIUS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Paroda

    Nuoroda

    "Atiduokime krepšininkui sporto salę" - o Seime tik rimtiems vyrams vieta !

    Prieš savaitę