Ar mėgstate greitį?

Dienos anekdotas

Jei gydytojas sako, kad jums viskas tvarkoje, vadinasi, jis dirba šaukimo komisijoje.

Komentaras

Juozas:„Mano galva savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorei verta būti principingesnei ir aiškiai įvardinti grėsmes rajono mastu dėl visuomenės sveikatos rizikų, plintant koronos virusui, kurio žala ir pasėkmės kenkia vvisaesme visuomenės sveikatai. Juk įstaigos veiklos funkcijose apibrėžta, kad įstaiga, išnagrinėjusi vietovėje plintančių infekcinių ligų faktorius, priima veiklos programą dėl atitinkamos vietovės ir įgyvendina prevencines priemones dėl infekcijos plitimo sustabdymo.
Ar mūsų institucijos apsiriboja tik bendraisiais priminimais dėl vyriausybės reikalavimų laikymosi ir individualių apsaugos priemonių naudojimo ir pačios jokių sprendimų nepriima?
Mano nuomone ne laikas ruoštis masinėms pramogoms, o būtina perorentuoti savivaldybės komunikaciją į visuomenės sveikatos išsaugojimą, stabdant bet kokį turizmą ( net ir į vietos prekybos centrus ribojant srautus savivaldybės OV ir mero sprendimu), viešų vietų lankymą, kur migruoja žmonių srautai. Išskyrus tiems, kurie negali išvengti dėl privalomų ir būtinų darbų atlikimo.
Tikrąją Kalėdų šventę verta sulaukti savo dvasiniame supratime, po susikaupimo advento ir mažesnėje pirkimo- pardavimo sumaištyje, net , kad ir perkant internetines prekes ar transliacijas su samdyto aktoriaus pasirodymais..."

Skaityti komentarus (4)

Kandidatė į ministrės pirmininkės pareigas Ingrida Šimonytė trečiadienį pranešė, kad konservatorių pirmininką Gabrielių Landsbergų siūlo skirti užsienio reikalų ministru, Laisvės partijos vadovę Aušrinę Armonaitę – ekonomikos ministre, o sveikatos apsaugos ministru siūlomas buvęs valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys.

 

I. Šimonytė kandidatus pristatė po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda. Ji sakė, kad dėl šių kandidatūrų galutinio sutarimo su prezidentu dar nėra.

„Kadangi dar neturiu oficialaus statuso, kuris man leistų formuoti Vyriausybę, tai galėjau tik paminėti pavardes, kurios, mano nuomone, būtų tinkamos užimti šias pozicijas“, – nuotolinėje spaudos konferencijoje žurnalistams sakė I. Šimonytė.

„Ar tos pavardės bus teikiamos tikrai, tai tą sužinosime tik tada, kai bus prezidento pavedimas man suformuoti Vyriausybę“, – pridūrė ji.

Ji pabrėžė, kad su prezidentu dėl kandidatūrų dar nėra sutarta.

„Tai nereiškia sutikimo iš prezidento pusės – tą norėčiau pabrėžti (...) Dėl jokios kandidatūros šiame etape nėra sutarta“, – teigė kandidatė į premjero postą.

Ji taip pat teigė pasitikinti pasirinktu kandidatu į sveikatos apsaugos ministrus A. Dulkiu.

„Mano pasirinkimas susijęs su situacija, kuri yra šiuo metu, taip pat su sisteminėmis problemomis sveikatos apsaugoje. Aš manau, kad A. Dulkys sukaupęs gerą patirtį būdamas valstybės kontrolieriumi, gerą išmanymą apie sistemines problemas“, – teigė I. Šimonytė.

Paklausta dėl kandidato į aplinkos ministrus Simono Gentvilo, ji teigė sulaukusi iš aplinkosaugos bendruomenių ir palaikymo, ir abejonių.

„Yra normalu turėti įvairių abejonių, juoba, kad tikrai negyvenu vakuume. Turiu nemažai sulaukusi kreipimųsi iš bendruomenių, susijusių su aplinkosauga, tiek tų, kurios palaiko S. Gentvilo kandidatūrą, tiek tų, kurios turi pastabų šitai kandidatūrai“, – kalbėjo I. Šimonytė.

„Aš manau, kad tai yra tolesnių diskusijų ir darbo planavimo klausimas, taip pat ir su prezidentu diskusijos, kaip suplanuoti pirmus žingsnius, jeigu kandidatūra būtų patvirtinta, kad visos abejonės būtų išsklaidytos ir ministras gautų pakankamą laiką įrodyti, kad jam labai rūpi aplinka ir aplinkosauga“, – teigė ji.

I. Šimonytė kol kas neįvardijo vienintelio kandidato į žemės ūkio ministro postą.

„Truputėlį užtruko derinimas“, – sakė būsima Vyriausybės vadovė.

Pirmoji užduotis – suvaldyti koronaviruso plitimą

Prezidento vyriausiasis patarėjas Povilas Mačiulis teigė, kad naujai Vyriausybei pirmoji užduotis bus suvaldyti koronaviruso plitimą ir iš to kylančias pasekmes.

„Prezidento nuomone, pirmoji užduotis naujai Vyriausybei – suvaldyti koronaviruso plitimą bei minimalizuoti jo poveikį šalies ekonomikai ir darbo rinkai“, – teigė P. Mačiulis.

Anot jo, prezidentas I. Šimonytei pabrėžė, kad „visų Lietuvos žmonių gerovė priklausys ir nuo sutelktų valdžios pastangų naikinti socialinę atskirtį“.

P. Mačiulis taip pat teigė, kad su naująja Vyriausybe G. Nausėda pasiruošęs, siekti sinchronizacijos su kontinentinės Europos elektros tinklais.

Be kita ko, šalies vadovas išskyrė ir nacionalinio susitarimo dėl švietimo svarbą.

„Prezidento nuomone, inovatyvios Lietuvos siekį įgyvendinsime pagaliau pasiekę nacionalinį susitarimą dėl švietimo, didindami mokslo, tiriamosios ir ekspertinės plėtros finansavimą bei orientuodamiesi į skaitmeninės ir aukštos pridėtinės vertės ekonomiką“, – kalbėjo patarėjas.

Jis taip pat teigė, kad, prezidento nuomone, Lietuvos gerovę lems ir aukšta politinė kultūra.

„Būtina kelti aukštus politinės kultūros standartus sau ir formuoti tokius lūkesčius politiniams partneriams, orientuotis ne į konfliktą, o į sutarimo ir sprendimo paiešką“, – sakė P. Mačiulis.

***

Visas kandidatų sąrašas:
Kasparas Adomaitis (LP) - susisiekimas
Aušrinė Armonaitė (LP) - ekonomika ir inovacijos
Arvydas Anušauskas (TS-LKD) - krašto apsauga
Agnė Bilotaitė (TS-LKD) - vidaus reikalai
Evelina Dobrovolska (LP) - teisingumas
Arūnas Dulkys (TS-LKD) - sveikatos apsauga
Simonas Gentvilas (LRLS) - aplinkos apsauga
Simonas Kairys (LRLS) - kultūra
Dainius Kreivys (TS-LKD) - energetika
Gabrielius Landsbergis (TS-LKD) - užsienio reikalai
Monika Navickienė (TS-LKD) - socialinė apsauga
Gintarė Skaistė (TS-LKD) - finansai
Jurgita Šiugždinienė (TS-LKD) - švietimas

Kandidatas į žemės ūkio ministrus kol kas nepaskelbtas.

BNS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • ???

  Nuoroda

  Gynybos ministras iš banditu šeimos!!!! Vau, vau AMERIKA????

  Prieš 4 dienas
 • juokas

  Nuoroda

  geriausia bus tai teisingumo ministerijos.

  Prieš 4 dienas
 • Piatra

  Nuoroda

  Aš galėč ait ŽŪM vadavaut, bo stoviu šiuo metu darba biržej jei da vieta yr

  Prieš 4 dienas
 • :)

  atsakymas į: Įdomu Nuoroda

  Sudarant naująją vyriausybę yra du svarbiausi kriterijai: priklausymas partijai ir Riomerio universiteto diplomas. Bet juk konservatoriai geriausi, jie žino ką daro.

  Prieš 4 dienas
 • Algis

  Nuoroda

  Gentvilas tikrai vertas ministro posto. Šimonyte tikrai verta premjero posto. Jei du geriausi specialistai imsis darbo, tai bus gerai Lietuvai.

  Prieš 5 dienas
 • 123

  Nuoroda

  Ne visos Tautos vertos Valstybes statuso-dažniausei, tai buna didžiuju tautu marionetes arba huntos-musu Tautos santvarka tokia ir tampa-kadangi intrigos, patycios ir baisus išnaedojimas tapo kasdienybe-ko toliau tuo baisiau...

  Prieš 5 dienas
 • ???

  Nuoroda

  Visos Pasaulyje bedos gimsta Amerikoje!!!

  Prieš 5 dienas
 • Zienka

  atsakymas į: ??? Nuoroda

  Ir kažkodėl visi bėdų sukėlėjai kalba rusiškai.

  Prieš 5 dienas
 • Gendvilas

  Nuoroda

  Moka daug kalbų gerai bus tartis kaip mediena į užsienį išbazarynti bet man atrodo vargu ar ji paskirs

  Prieš 5 dienas
Įkelti daugiau