Kurį tekstą pirmiausiai perskaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Sūnus prašo tėvo:
– Ar galėtum man šiam vakarui paskolinti mašiną?
Tėvas sūnui:
– O tai kam tau tada kojos?
– Viena stabdžiams spausti, kita – greičio pedalui.

Komentaras

Sveikuolis:„Toks karantinas, koks yra dabar- ne karantinas, o tik karantino imitacija. Juk masiškai žmonės nesilaiko reikalavimų tiek Anykščių rajone, tiek visoj Lietuvoj. Vaidinama, kad laikomasi saugaus atstumo, o prekybos centruose po darbo, savaitgaliais ar prieš šventes žmonių minios, pirkėjai lipa ant galvų vieni kitiem. Judėjimas tarp savivaldybių ribojamas, o keliuose pilna mašinų, reikia ar nereikia važinėjama, stengiamasi prasmukti pro postus. Kaukių devėjimas- tikras anekdotas. Kam ant kaklo nusmukę, kas rankoj laiko, vienartinės kaukės nešiojamos šimtus kartų- jos pajuodę, prakaituotos, smirdančios. Draudžiama būriuotis, švęsti, bendrauti žmonėms iš skirtingų ūkių, o renkamasi, baliavojama, nepaisoma jokių draudimų. Karantiną reikia pratęsti, bet sugriežtinti. Ir jokių nuolaidų pažeidėjams- jokių įspėjimų, pagąsdinimų, sumažintų baudų. Kiek įstatyme numatyta., tiek ir bausti."

Skaityti komentarus (1)

Sodininkų bendrija "Liudiškiai" 2016 ir 2017 metais kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybę su prašymu pasirūpinti kelio atkarpa, tačiau priimti sprendimai jų netenkina. Į "Anykštą" kreipėsi šios bendrijos gyventojas Valdas,prašydamas dar kartą paviešinti žmonių problemas.


"Liudiškių sodininkų bendrija,vienija daugiau kaip 150 narių (iš jų nuolatos gyvena 20 šeimų bei keletas pavienių gyventojų). Susisiekimui su miestu dauguma naudojasi keliu,einančiu pro žydų genocido vietą. Ši atkarpa (apie 350 m.), dėl reljefo ypatumų, bendrijai kelia daug rūpesčių. Kelią prižiūri įmonė ,,Versmė“. Žiemą nuvalo sniegą,barsto smėlį. Vasara, kai žvyro dangoje atsiranda duobės jie autogreideriu palygina.Tačiau ant kelio, o ypač pakrašty esančios organinės priemaišos (pušų bei eglių spygliai), autogreideriui lyginant patenka į žvyrą, su juo susimaišo, pūva ir dar labiau pablogina kelio būklę. Dėl didelių aukščių skirtumų ir dažnų liūčių kelias dažnai išplaunamas,grioviai,kuriuos beje, patys prižiūrime - išgraužiami arba užpylami gruntu. Kaip minėjom, įmonė ,,Versmė‘‘ rūpinasi tik kelio dangos būkle. Tačiau dar svarbiau, kaip pats pėstysis ar vairuotojas jaučiasi šiame kelyje? Kadangi, gyvena nemažai jaunų šeimų, jos dažnai išleidžia vaikus į mokyklą ir vienus. Dauguma iš jų patiria stresą eidami nesaugiu, o žiemos metu ir miško tamsoje skendinčiu keliu.
Komunalininkai taip pat patiria napatogumų kai surenka šiukšles, sunku apsisukti prie konteinerių nepatogu prasilenkti kelyje, o kelio pačioje nesaugiausioje vietoje (staigiame posūkyje), kiekvienais metais nuslysta po keletą automobilių. Jau yra buvęs incidentas, kai nuslydus ir atsitrenkus automobiliui į medį, moteris patyrė stuburo traumą. Tai fiksavo policija ir greitoji pagalba. Dažniausiai tas nutinka atvykusiems iš kitų vietovių. Jie stebisi,o tuo pačiu neša žinią kitiems kaip nesirūpinama savo piliečių saugumu, kad nėra jokių įspėjančių ženklų ar atitvarų. Padidėjusį susidomėjimą Anykščiais, netiesiogiai pajuntame ir mes. Į spąstus pakliūva ir užsieniečiai užsukę į tokį kelią su kokiu ,,Neoplan“, vykstantys pagerbti genocido aukų arba iš ,,Lajų“ tako trumpinantys kelią link Laimės žiburio.
Tikimės, kad atkreipsite dėmesį į mūsų pranešimą ir pasirūpinsite šia kelio atkarpa", - buvo rašoma Anykščių rajono savivaldybės Saugaus eismo komisijai adresuotame prašyme.
Sodų bendrijai "Liudiškiai" tuometinis Anykščių rajono savivaldybės Saugaus eismo komisijos pirmininkas Saulius Rasalas pasiūlė įsirengti kelio ženklą "Gyvenamoji zona" savo lėšomis bei pasiūlė įrengti du kelio ženklus - "Pagrindinis kelias" ir "Duoti kelią", vėliau  Saugaus eismo komisijos pirmininko pareigas ėjęs Ramūnas Blazarėnas informavo, kad "kelio rekonstrukcija artimiausiu metu nėra numatyta, o kelio priežiūra bus vykdoma kaip ir anksčiau."
Sodų bendrijos "Liudiškiai" nariai tikisi, kad į jų keliamas problemas dėmesį atkreips šios kadencijos valdantieji.

 

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • blyn

  Nuoroda

  Yra kitas kelias, asfaltuotas. Reiktų tą kelią iš viso perkasti, palikti pėstiesiems

  Prieš 4 dienas
 • Gyventoja

  atsakymas į: blyn Nuoroda

  Asfaltas irgi nėra prižiūrimas. Ryte važiuojant į darbą- grynas ledas, ypač pavojingas posūkis netoli įsukimo į sodus. Taip pat kai buvo blokuojami keliai būtent tas įvažiavimas į miesto teritoriją buvo užtvertas "plytos" ženklu. Ką tada siūlote? važiuoti "po plyta" ar gal tada pro Liudiškių kaimą nevalytu žvyrkeliu bandyt privažiuot iki kelio Anykščiai- Šlavėnai?

  Prieš 4 dienas
 • maximo

  Nuoroda

  atimti rusu pavelda,sodo sklypus reika butinai ,kumeciai dar keliu nori ?

  Prieš 4 dienas
 • Turistas

  Nuoroda

  Nuo kada autobusai Neoplan važinėja į sodų bendriją? Jei važiuoja prie "Laimės žiburio", tai aikštelėje autobusai sustoja, ten vietos pakankamai. Geriau toje aikštelėje pastatyti lauko tualetus, kad visi nešikaliot aplinkui.

  Prieš 5 dienas
 • Vardas privalomas

  atsakymas į: Turistas Nuoroda

  Buna, kad vaziuoja. Gal navigacija taip nuveda.

  Prieš 4 dienas
 • Valdui

  Nuoroda

  kas tau liepia važiuot tuo keliu, yra asfaltas važiuok juo. Parašei, kad parašyta ar buvo db koks susirinkimas, kad narių vardu rašinėji..

  Prieš 5 dienas
 • Sodietis

  Nuoroda

  Jei gyvenat soduose, tai patys ir rūpinkitės savo keliais ir kiemais, nėra ko tykoti lėšų iš biudžeto ir reikalauti savivaldybės dėmesio. O kas nuvalo keliukus į kaimo žmonių sodybas vienkiemiuose, kas priveža žvyro, kas duobes užpilia ir t.t. Patys gyventojai tuo rūpinasi, savo lėšomis sprendžia problemas. Niekas nerašinėja prašymų savivaldybei ir skundų Anykštai.

  Prieš 5 dienas
 • Gyventoja

  atsakymas į: Sodietis Nuoroda

  Tai blogai daro, kad nerašo. Jei kelias priklauso savivaldybei ar seniūnijai tai atitinkama institucija ir privalo jį prižiūrėti. Tie žmonės turi lygiai tokią pačią teisę kreiptis į prižiūrinčias kelią institucijas su savo nusiskundimais. Šiuo atveju kelias yra naudojamas ne rik sodo gyventojų, bet ir turistų- kažkodėl navigacija į lajų taką veda būtent per sodus. Žmonės atvažiuoja iki sodų, pamato, kad ne ten pataikė, apsisuka ir tada nulekia nuo to "gerojo posūkio". Šiemet vienas automobilis jau buvo apsikabinęs pušį, dar keli nuslydę ne į medį. O kiek dar nežinomų atvejų..

  Prieš 4 dienas
 • blinda

  Nuoroda

  gudruciai atsirado gi keliu isinorejo , apsvietimu...ten ne gyvenami rajonai , o sodai , o jei jau gyvenat , tai ir pasitvarkykt

  Prieš 5 dienas
 • to blinda

  atsakymas į: blinda Nuoroda

  kaip suprantu apšvietimo prašo ne pačiuose sodo keliukuose, o miške, privažiavimo kelyje...

  Prieš 4 dienas
Įkelti daugiau