Orai

Ar per karantiną buvote išvažiavęs iš savo savivaldybės teritorijos?

Dienos anekdotas

Turguje prie pardavėjo prieina žmogus ir sako:
- Prašom pasakyti, kas šis gražuolis: katytė ar katinėlis?
- Tai ką, jūs iš ausų neskiriate?
- Ne, neskiriu...
- Čia juk triušis!

Komentaras

123:„Tai kiauliu maras, tai pauksciu gripas, tai korono virusas stpresnis nei kiturt.Pasiziuriu kaip baltarusijoj, jokiu maru, kiaules augina visada istisi kaimai, pauksciu gripo nera, o karantinas, po parduotuves vaiksto su kaukem, bet visos parduotuves, istaigos dirba.Kuo mes cia taip opesni?"

Komentuoti

 Nuo COVID-19 ketvirtadienį paskiepytas buvęs prezidentas Valdas Adamkus su žmona Alma Adamkiene ir pirmasis faktinis šalies vadovas atkūrus nepriklausomybę Vytautas Landsbergis.

 

Kaip penktadienį pranešė Santaros klinikos, jie paskiepyti tarp 75 pirmų senjorų, kuriems 80 ir daugiau metų.

„Džiaugiuosi, kad turime galimybę pasirūpinti Lietuvos žmonėmis. Specialistai tokie įgudę, taip gerai atlieka savo darbą, kad niekam neturėtų skaudėti“, – pranešime teigė V. Adamkus.

Santaros klinikose penktadienį bus paskiepyta dar 216 senjorų, vakcinacija bus tęsiama ir šeštadienį.

Santaros klinikų Vidaus diagnostikos skyriaus vedėja Aušra Marcijonienė kviečia visus senjorus skiepytis.

„Jeigu jūs sulaukėte skambučio, kviečiame atvykti skiepytis. Jums bus nurodyta data, laikas ir vieta, kur reikia atvykti. Reikėtų tiksliai laikytis nurodytų laikų, kad būtų išvengta nereikalingo būriavimosi“, – pranešime sakė medikė.

„Kiekvienam atvykusiajam reikia užpildyti anketą – keletą klausimų apie sveikatos būklę: ar neserga virusine liga, ar neturi temperatūros, ar nebuvo anksčiau alerginių reakcijų. Dūris neskausmingas, po injekcijos tenka pabūti įstaigos patalpose 15 minučių, kad medikai galėtų įsitikinti, kad paskiepytajam nepasireiškė kokių netikėtų reakcijų, pavyzdžiui, alerginių“, – teigė ji.

Medikės teigimu, po antrojo skiepo kiek dažniau pasitaiko vietinės reakcijos į skiepą – patinimas, skausmas, bet gali pakilti ir temperatūra, todėl rekomenduojama namuose turėti paracetamolio.

„Jei atsirastų pacientą labai neraminančių simptomų, reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją“, – sakė Aušra Marcijonienė.

Lietuvoje nėra numatyta atskiros skiepijimo tvarkos dabartiniams ar buvusiems šalies vadovams.

Žmonės skiepijami pagal sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio nustatytą prioriteto eilę, pagal kurią pirmieji buvo skiepijami su koronaviruso pacientais dirbantys medikai.

Vėliau buvo pradėti skiepyti pacientai, ligoninių savanoriai, kiti medicinos darbuotojai, socialinės globos įstaigų darbuotojai ir globotiniai, mokytojai, olimpiečiai, dabar skiepijami ir senjorai.

Šiuo metu šalyje skiepijimas nuo COVID-19 vykdomas „BioNTech“ ir „Pfizer“ pagaminta vakcina, taip pat „Moderna“ ir „AstraZeneca“ vakcinomis.

 

BNS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • senjorė

  Nuoroda

  persistengė

  Prieš savaitę
 • Komentatoriams

  Nuoroda

  Kad jums vis negerai. Kai ju neskiepijo, reket, kodel neskiepija. Paskiepijo, vel rekiat, kodel juos pirma paskiepijo. Vis negerai. Paigėdytumėt

  Prieš savaitę
 • Tikiuosi

  Nuoroda

  Astra zeneca juos paskiepijo. Kaip ir kitus senolius ? Ar ne?

  Prieš savaitę
 • 123

  Nuoroda

  Skiepai išrinktiesiems-šunauja palauks... che, che, che...

  Prieš savaitę
 • Taigi

  Nuoroda

  Jeigu pasiskiepijo tomis pačiomis vakcinomis kaip ir eiliniai Lietuvos gyventojai, kuo labai abejoju, tai nedaug liko jiems, 1-3 metai.

  Prieš savaitę
 • Taigi

  Nuoroda

  Atkūrus nepriklausomybę, faktine šalies vadove buvo Prunskienė. Tai ji važinėjo po užsienio šalis ir kalbėjosi su valstybių vadovais, tai yra atliko valstybės vadovės funkciją.

  Prieš savaitę
 • pagal teisybe

  Nuoroda

  jie abu nera prezidentais ir negali ir negalejo buti,juk visi zinom

  Prieš savaitę
 • Labai

  Nuoroda

  gerai,kad senoliukus paskiepino. Jau tokia taktiška,išlaikyta Adamkų šeima. Gražu žiūrėt.Tikras inteligentiškumo,nuoseklumo,diplomatiškumo pavyzdys. Sveikatos jiems ir po tokios šaltos,sniegingos žiemos šiems žmonėms gražaus,saulėto pavasario. Ir ne vieno dar,bet daug daug pavasarių...

  Prieš savaitę
 • Jūza fon Krakatūza

  Nuoroda

  Na kas čia per pareigybė, kas per titulas: "pirmasis faktinis šalies vadovas". Tokio pareigybės pavadinimo nėra nei LR Konstitucijoje, nei Valstybės tarnybos įstatyme. Vytautas Lansbergis buvo LR Aukščiausiosios tarybos pirmininkas. Ir taškas!

  Prieš savaitę
 • Kolonija

  Nuoroda

  Propaganda ???

  Prieš savaitę