Ar esate dalyvavęs teismo posėdyje?

Dienos anekdotas

Du policininkai važiuoja patruliuoti, vairuotojas antram sako:
- Išlįsk pro langą ir pažiūrėk, ar švyturėliai veikia.
Šis išlenda ir sako:
- Veikia... neveikia... veikia... neveikia...

Komentaras

Aš:„Siūlau rengti lenktynės nuo senųjų kapinių iki naujųjų. Kryptis priklauso nuo pasirinkimo, kur nori būti palaidotas."

Komentuoti
Politikų sportinėse – pramoginėse varžytuvėse triumfavo konservatoriai su Seimo nare Rasa Juknevičiene.
Šeštadienį Niūronyse vyko tradicinė šventė “Bėk bėk, žirgeli!” Joje rungėsi politikai, raiteliai, virvės traukėjai, kalviai, Arklio mziejaus kieme vyko mažoji folklore šventė “Svečiai kieman suvažiavo”, šurmuliavo mugė.

Alumi vaišinti šventės dalyvių ir svečių Vilkmergės alus atvažiavo ir palapines pasistatė  jau penktadienio vakarą, o ankstų šeštadienio rytą aikštėje prasidėjo tautodailės ir prekybos mugė.

Pirmieji kovas pradėjo  seniūnijų virvės traukėjai. Po permainingos ir atkaklios kovos finale prieš kavarskiečius pergalę šventė Anykščių seniūnijos komanda, kurioje virvę traukė ir seniūnas Eugenijus Pajarskas,  šūksniais palaikomas ir savo žmonos Audronės.

Mėgėjus pakeitė profesionalai – po seniūnijų aikštėje vyko Lietuvos virvės traukimo čempionato 2  etapo varžybos. Jose dalyvavo tituluoti svečiai iš Latvijos, o pergalę šventė virvės traukėjai iš Kuršėnų.

Bene daugiausia žiūrovų sutraukė sportinės – pramoginės politikų varžybos, kuriose dalyvavo 5 – ių rajone žinomiausių partijų komandos.

Į vežimą įkėlus varžovą, maišą grūdų ir kibirą vandens, reikėjo įveikti tam tikrą atstumą, apsisukti ir iškrauti krovinį. Teisėjavęs žemės ūkio skyriaus vedėjas Antanas Katliorius kruopščiai matavo, kas kiek vandens išlaistė ir skaičiavo baudos taškus.

Konservatorių komandoje pirmu smuiku grojo ir už šią komandą žiūrovus sirgti agitavo  Seimo narė Rasa Juknevičienė, tačiau pirmame važiavime juos ženkliai aplenkė Alvydo Gervinsko liberalcentristai. “Negalėjom sukti į kairę, todėl ir pralaimėjom”, - pasiteisino meras Sigitas Obelevičius.

Už tai konservartoriai atsigriebė puodynės daužymo rungtyje užrištomis akimis. R. Juknevičienė puodynę papylė akimirksniu, valstietį liaudininką Antaną Terminską nuo puodynės traukė į kairę, o Darbo partijos vadovas Ričardas Sargūnas puodynę medžiojo bandydamas jai užtvot|i lazda iš šono. A. Katlioriui teko atimti lazdą iš rajono socdemų vado Donato Krikštaponio, nes šis daužyti puodynę buvo susiruošęs su dviem lazdom.

Per antrąjį turą varžovai buvo gudresni.  R. Juknevičienė kibirą vandens uždengė kaž|kieno švarku, kad vanduo neišsilaistytų ir greitai įveikė trasą. Galutinai susumavus rezultatus, pergalę šventė konservatoriai, antri liko liberalcentristai, treti – socialdemokratai. Alvydas Gervinskas bene pirmasis suskubo pasveikinti konservatorius su pergale ir R. Juknevičienei uždėjo liberalcentristų šaliką, kuriuo vežamas vežimu mosavo kaip vėliava. Tai pastebėjęs D. Krikštaponis, matyt, išsigando dėl socoialdemokratų ir konservatorių sąjungos tvirtumo, tad akimirksniu R. Juknevičienei užvožė socialdemokratų kepurėlę. Tačiau, kai konservatarių komanda fotografavosi atminčiai, Seimo narei ją nuėmė kolegos.

Į šventės atidarymą diližanu atriedėjo devyniolikto amžiaus ponai ir  ponios iš Utenos, pasakojo apie Sankt - Peterburgo traktą, ėjusį per Uteną link Varšuvos ir juo keliavusias įžymybes.

Visą pusdienį Arklio muziejaus kieme šėlo folkloro kolektyvai iš aplinkinių rajonų bei svečiai iš Latvijos Madonos rajono.

Legų sodybos kieme skulptūras drožė tautodailininkai, tarp jų – net 3 Liongino Šepkos laureatai. 15 val. vyko jų aukcionas. Už 700 litų praeitų metų L. Šepkos premijos laureato anykštėno Jono Tvardausko išdrožtą mažąjį Biliūniuką nusipirko Lietuvos žemaitukų žirgų augintojų asociacijos pirmininkas, buvęs Seimo narys Ramūnas Karbauskis.

Dėl meniškos kėdės varžėsi buvęs meras Alvydas Gervinskas ir žemės ūkio ministrė Kazimiera Prunskienė, kuri tautodailininko dirbinį įsigijo už 820 litų.

Jojimo rungtyse  triumfavo jojikė iš Klaipėdos Aistė Ruškytė, laimėjusi mero taurę bei specialų prizą, kurį jai įteikė Žemės ūkio ministrė Kazimiera Prunskienė.    

Barmeno ant žirgo rungtyje laimėjo niūroniečiai raiteliai Virginijus, Stasys ir Ovidijus Uogelos.

Šeimyninei komandai geriausia sekėsi su bokalu nujoti pusę hipodromo tako ir alų supilti į kibirą.Hipodrome lenktyniavo žirgas su motociklais, tačiau du motorizuoti vaikinukai nuo žirgo pabėgo iš karto.

Jonas Junevičius
jonas.j@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta