Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Jei norite, kad pasaga atneštų laimę, žinokite - dirbti teks, kaip arkliui.

Komentaras

Kaip džiaugiasi savivaldybė:"Užsikrėtė trys Anykštėnai, kurie negyvena Anykščiuose " :-)
Tiesiog "puikiai veikia" gyvenamosios vietos deklaravimo sistema !
Ir vėl girsis kaip jie "suvaldė" virusą Anykščiuose, kai niekas Anykščiuose negyvena"

Komentuoti
Redaktorė griežtai nurodė - „šitos „rievės" išeis per miesto šventę - gražiai parašyk". Rašau gražiai. Aš ir taip moku.
Miesto šventė šiemet - įspūdinga, net šešių kompiuterlapių ilgio.

Redaktorė griežtai nurodė - „šitos „rievės" išeis per miesto šventę - gražiai parašyk". Rašau gražiai. Aš ir taip moku.
Miesto šventė šiemet - įspūdinga, net šešių kompiuterlapių ilgio. Joje vietos atsiras ir kunigų konferencijai, ir rimtosios muzikos koncertui, ir bažnyčios bokštui, ir parodai, ir kitai parodai, ir floristiniams kilimams, ir sporto varžyboms, ir knygos pristatymui, ir kitos knygos pristatymui, ir trečios knygos pristatymui, ir nerimtos muzikos koncertui, ir roko koncertui, ir akustiniam koncertui, ir trečiai parodai, ir instaliacijai, ir improvizacijai, ir interaktyviam menui, ir bardo koncertui, ir kitam rimtosios muzikos koncertui, ir tautodailės mugei, ir kitoms sporto varžyboms, ir kitai instaliacijai, ir kitai improvizacijai, ir trečioms sporto varžyboms, ir ketvirtos knygos pristatymui, ir kinui, ir plenerui, ir gatvės muzikos koncertui, ir trečiai improvizacijai, ir meno mėgėjų kolektyvo koncertui, ir senosios muzikos koncertui, ir lėlių teatro spektakliui, ir literatų projektui, ir... Dar tik įpusėjau analizuodamas programą, bet jau pamečiau skaičius... Žodžiu, bus šventėje tiek visko, kiek niekad nebuvo. Anykščiai tikra kultūros sostinė! Tiesiog kultūros Meka, kultūros - ašigalis, Everestas, Mekongas!
Įtariu, kad šiemet Seimo narys Vytautas Galvonas nekritikuos floristinių kilimų konkurso. Gal tris kartus kritikavo, jaučiu, atsibodo... Šįmet jis gal konkursą net pagirs.
Mero vonioje neneš. Pozityvu. O juk galėjo... Bent grasino. Tiesa, šventės rengėjai pažadėjo, kad mero į vonią negrūs, bet nieko nekalbėjo apie dušo kabiną. Taigi, šioje simbolių sferoje liko šiokia tokia įtampa. (Priminsiu, jog vonia ir apskritai vonios kambarys anykštėnams pirmiausia asocijuojasi su kultūra - apklausiau du anykštėnus, pusė mano minčiai pritarė).
Išeina, jog mano tekstas negali būti negatyvus vien dėl to, kad miesto šventė tiesiog pulsuos pozityvu. Matau tik vieną blogybę - džiazo operą „Šventavartė". Nieko nesuprantu nei apie operą, nei apie džiazą, tačiau dar nematęs operos žinau - ji žiauriai prasta. Spėju, kad dauguma po jos peržiūros šitaip kalbės. Džiazo operai ketinta išleisti 200 tūkstančių litų... Daug... Tiek per metus miltams neišleidžia visi rajono pensininkai. O pensininkų organizmai gerokai lengviau virškina miltus nei džiazą... Visos prekės yra vertinamos pagal kainos ir kokybės santykį. 3 litus kainuojantis kiaulienos kepsnys bus prastas, nes jame nerasi ne tik kiaulienos, bet ir šunienos. Kepsnys už 15 litų gali būti ir geras, už 30 litų - greičiausiai bus geras. Jei už kepsnį sumokėsite 500 litų - beveik neabejoju, kad juo liksite nepatenkinti. Bus lyg ir skanu, tačiau vargu ar pateisins 500 litų vertės lūkesčius... Žodžiu, džiazo opera - didžiulis iššūkis anykštėnams kultūrininkams. Ir ne dėl to, kad ji opera ir dar džiazo, bet todėl, kad už 200 tūkst...
Būtinai eisiu operos pažiūrėti. Mat esu piktas tipas, o redaktorė man pažadėjo leisti po savaitės parašyti nešventines „rieves"... Bet šiandien, kol esu pozityvus, sveikinu skaitytojus su švente. Valio!

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta