Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Jei norite, kad pasaga atneštų laimę, žinokite - dirbti teks, kaip arkliui.

Komentaras

Kaip džiaugiasi savivaldybė:"Užsikrėtė trys Anykštėnai, kurie negyvena Anykščiuose " :-)
Tiesiog "puikiai veikia" gyvenamosios vietos deklaravimo sistema !
Ir vėl girsis kaip jie "suvaldė" virusą Anykščiuose, kai niekas Anykščiuose negyvena"

Komentuoti
Su rugsėjo 1-ąja, mieli mokiniai. Mokykitės, lavinkitės, sportuokite. Būkite geriausi savo klasėje, Lietuvoje, pasaulyje. Kovokite mokslo ir sporto olimpiadose. Jei jūs tapsite žvaigždėmis, jus visi gerbs ir mylės. Ypač jūs vertins rajono valdžia.


 

Su rugsėjo 1-ąja, mieli mokiniai. Mokykitės, lavinkitės, sportuokite. Būkite geriausi savo klasėje, Lietuvoje, pasaulyje. Kovokite mokslo ir sporto olimpiadose. Jei jūs tapsite žvaigždėmis, jus visi gerbs ir mylės. Ypač jūs vertins rajono valdžia. 

Olimpietis plaukikas Giedrius Titenis ir Lietuvos plaukimo rinktinės vyriausiasis treneris Žilvinas Ovsiukas  šiemet sulaukė išskirtinio Anykščių valdžios dėmesio – juos vicemeras Donatas Krikštaponis pasveikino prie paminklo Laisvei rugpjūčio 23-ąją, Juodojo kaspino dieną, minint Molotovo-Ribentropo pakto 73-ąsias metines. Pagerbimo iškilmes lydėjo graudulingos kalbos, renginį stebėjo sauja pensininkų. Garsiausi Anykščių sporto žmonės sulaukė ne tik dėmesio, bet ir materialinių vertybių – gavo kelialapius į SPA.


G.Titenis - geriausias Lietuvos plaukikas vyras. Londono olimpinėse žaidynėse jis pateko į stipriausiųjų aštuntuką, taigi į pasaulio elitą. Ž.Ovsiukas, jei jam patikimos vyriausiojo olimpinės rinktinės trenerio pareigos, matyt, yra geriausias šalies plaukimo specialistas. Taigi šie žmonės yra labai aukštai. Grandai, žvaigždės, senų senovėje išsiveržę iš Anykščių mastelio. Mes turėtume išmokti didžiuotis, kad gyvename tame pačiame miestelyje kaip ir jie. Vaikai turėtų prašytis bendrų nuotraukų su G.Titeniu, merginos - autografų ... Bet, kaip šių žmonių lygį gali suvokti vaikai ir blondinės, jei jo nesuvokia rajono valdžia?

Plaukikams dovana – kelialapis į SPA! Blyn! Kodėl ne Anykščių baseino abonementas? Dar padovanokim Ričardui Berankiui savaitgalį teniso kortuose, o Vytautui Galvonui surenkime ekskursiją po Seimo rūmus…     

Dalis interneto komentatorių aiškino, kad nieko blogo sveikinti sportininkus minint Juodojo kaspino dieną. Šitie komentatoriai arba nepagavo problemos esmės, arba ... dirba savivaldybėje. 

Pritariu, kad ir Juodojo kaspino dieną galima suderinti su G.Titeniu, o G.Titenį - su juoduoju kaspinu. Tarkime, miesto centre vyksta minėjimas. Patrankos šūvis pamuša lėktuvėlį, kuriuo iš Londono grįžta G.Titenis. Baltas sportininko parašiuto kupolas užsikabina už buitinio pastato stogo, o olimpietis, išsilaisvinęs iš pančių, elegantiškai nusileidžia ant aikštelėje stovinčios „audinės“  kapoto. Išvydęs savo didvyrį, D.Krikštaponis metą mikrofoną ir Aldoną Daugilytę, bėga prie jo, griebia, sveikina... Vedasi į pensininkų būrį, vėl griebia, sveikina... Visi apimti euforijos užmiršta,   kas čia vyksta - sutiktuvės ar pakto metinių minėjimas. Ir visiems gerai.  

Bet taip nebuvo. Treneris ir sportininkas visą rugpjūtį vaikščiojo po Anykščius. Tokie besišypsantys, atsipalaidavę, atviri sveikinimams. Kuriems velniams tada laukti Juodojo kaspino dienos? Ogi todėl, kad tik praūžus miesto šventei tingisi daryti kokį tik jiem skirtą renginį ir kaip tyčia nieko geresnio už Juodojo kaspino dieną rugpjūtį nevyko... Tada galima visai nesveikinti. Būta čia. Olimpinis finalas. Bus medalis, ošim kaip Visaginas Jevgenijui Šuklinui namo grįžus - parą. (Beje, Visaginas J.Šuklino medalį „laistė“ tą naktį, kai sportininkas grįžo. O galėjo palaukti ir kokios šventės, pvz. Vėlinių). Bet jei nebūtų buvę Ž.Ovsiuko su G.Titeniu, Juodojo kaspino dienos minėjimas būtų labai jau monotoniškas, tradicinis... Dabar buvo gyviau...

Turbūt prisimenate, kad krokodilas Gena kas rytą eidavo į zoologijos sodą, kur dirbo krokodilu. Man G.Titenio ir Ž.Ovsiuko anykštėniški apdovanojimai kuo toliau, tuo labiau nepanašūs  į pagarbos jiems demonstravimą - valdžia juos karts nuo karto kviečia kur nors pabūti garsiais sportininkais, padirbėti, kaip kad Gena dirbo krokodilu... 

Yra dar ir geografinis niuansas. Jei sportininkų duetas gyventų ne Anykščiuose, juos vietiniai gerbtų labiau. Žvaigždės turi būti matomos, bet jos negali būti pasiekiamos...

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta