Ką manote apie Baltarusijos įvykius?

Dienos anekdotas

Po grupinės fotosesijos pradinėje mokykloje mokytoja įtikinėja vaikus nusipirkti nuotraukas:
- Bet tai įsivaizduokit, po 20 metų kaip bus smagu! Žiūrėsit ir sakysit: štai Jonas, dabar jis firmos direktorius, štai Onutė, dabar ji gydytoja...
Petriukas po nosim:
- O čia mokytoja Irena, dabar ji mirus.

Komentaras

Leonas Al: "Patvirtimu, kad iš tiesų K.Tubis ir jį palaikę sąrašo žmonės buvo persekiojami, šmeižiami, iš jų buvo tyčiojamasi, jie buvo niekinami. Patvirtinu, kad per visą šitą laikotarpį ypač šlykščiai tai buvo leidžiama ir (sakyčiau, net provokuojama daryti) vyko "Anykštos" puslapiuose. Ir žurnalistas Vidmantas Šmigelskas prie šios neetiškos veiklos ciniškai yra taip pat prikišęs nagus. Tokie veiksmai niekaip nesuderinami su žurnalistine etika.
Tikiu, kad nei K.Tubis, nei R.Razmislavičius nėra tie žmonės, kuriuos tokiu brutualiu spaudimu bei patyčiomis galima būtų išgąsdinti. Linkiu sėkmės Seimo rinkimuose."

Skaityti komentarus (8)

2019-aisiais savivaldos rinkimų Anykščiuose nebus. Niekada nebus pas mus rinkimų. Iki mirties Anykščius valdys Kęstutis Tubis. Paskui valdžią paveldės jo sūnus. Tas, kuris valgyklą Naujuosiuose Elmininkuose nusipirko. Nereikia būt ekspertu, plika akimi matyti, kad tampame monarchija. Meras tvirtai valdo rajoną, aplinkoje turi oficialių klounų, kurie šias pagrindines pareigas derina su darbu valstybės tarnyboje. Aišku, medinės pilies statybos, banalus monarchijos ženklas, bet ženklas.

 

 

Dar iki monarchijos paskelbimo K.Tubis spėjo užmegzti tarpvalstybinius Anykščių karalystės ir Kinijos liaudies respublikos ryšius. Netrukus prasidės Anykščių ir Kinijos bendradarbiavimas žemės ūkyje, pramonėje, turizme, bus net studentų mainų programos. Dėl pastarojo punkto yra vienas minusėlis - mes tai savo kokį studentą (pvz. iš technologijos mokyklos) į Kiniją galime išsiųsti, 99 proc. kinų kalba tik kiniškai, niekas ten nesupras, kad mūsų deleguotas studentas neva teisininkas, teisininku vadinamas tik todėl, kad treti metai nesėkmingai bando išsilaikyti teises. Bet kaip išmainytam kinui įrodyti, kad Anykščių profkė yra universitetas? Reikės, matyt, samdyti masuotės aktorius. Vyresnieji anykštėnai vaidins profesorius, visas miesto jaunimas (iki 40 metų imtinai) - studentus.  

Anykščių ūkininkai išmintingojo valdovo K.Tubio dėka galės savo produkciją parduoti kinams. Žinau, mūsų monarchijoje sėkmingus žemės ūkio verslus sukančius Algį Bukauską, Vygantą Šližį, brolius Juškas. A.Bukauskas į Kiniją gabens dešras, V.Šližys - karves. Juškoms užimti Kinijos pomidorų rinką bus sunkiau. Pomidorai auginami ir Islandijoje, bet ne tik Kinijos, ir Europos rinkai jie netiekiami. Čia, žinot, kaip lietuviškas vynuoges eksportuoti į Gruziją...

Mūsų karalystės verslas, ypač „Kurklių karjeras“, „Anykščių kvarcas“ ir „Anykščių vynas“ seniai laukia, kada bus užmegzti ryšiai su Kinija. „Anykščių kvarco“ direktorius Eugenijus Andriejauskas, vakar naktį pats „šiupeliavo“ smėlį į jūrinius konteinerius - Šventojoje dabar tiek baržų, kad net upės fontanas ėmė planuoti kelionę. „Anykščių vyno“ vyno, žinia, laukia visas pasaulis. Po to, kai Anglijos karalienė jo paragavo ir išgyveno, pasaulio rinkoje „Voruta“ yra Nr.1!

Kalbant apie turizmą, žinau kelis keistuolius (pvz. V.Šmigelskas), kurie lankosi visai ne labai turistinėse vietose. Tačiau, absoliuti dauguma žmonių nukakę už 10-ies tūkstančių kilometrų, ieško labiausiai išreklamuotų objektų. Vienas kitas procentas kinų turi finansinių galimybių nors kartą gyvenime nuskristi į Europą. Europa kovoja dėl kinų turistų ir Lietuvos turizmo vadybininkai nuolat suka galvas, kaip susirinkti kinų turizmo trupinius. Bet nuo šiol bus kitaip. Vilnius kinų srauto, aišku, taip ir nesulauks, tačiau Paryžius, Roma, Barselona ir Anykščiai netrukus kinų turistus turėtų pradėti dalintis panašiomis dalimis.

K.Tubis nėra išskirtinis Lietuvos meras, mėgstantis keliauti į Kiniją. Faina Kinijoje. Kinai išrado paraką, popierių, porcelianą, terakotinę armiją ir vienkartinius buitinius prietaisus. Į Kiniją skrendančiuose lėktuvuose geras maitinimas, viešbučiai toje šalyje pigūs. Pagal Lietuvos merų srautą į Kiniją, kinams susidarė įspūdis, kad Lietuva yra didelė šalis. Labai didelė... Deja, ekonominiai Lietuvos ir Kinijos santykiai išliko kuklūs. Pagal oficialią Lietuvos užsienio reikalų ministerijos statistiką, Kinija pagal eksportą yra Lietuvos partneris Nr.26, pagal importą - Nr. 11. Pagal bendras prekybos apimtis, Kinija Lietuvos partneris Nr.18. O pirmasis Lietuvos prekybos partnerių penketukas yra šitoks: 1.Rusija, 2.Vokietija, 3. Lenkija, 4.Latvija, 5.Švedija.

Kur jau kur, o Lenkijoje ir Latvijoje nuo 1990-ųjų Anykščių rajono delegacijos viešėjo šimtus kartų. Kur bendradarbiavimo vaisiai? Iš Latvijos turistų į Anykščius atvažiuoja, iš Lenkijos nelabai... Ir tai lemia ne didesnis K.Tubio įdirbis Latvijoje nei Lenkijoje, o atstumai.

Tačiau, nuo šiol viskas bus kitaip. Kinai pajudėjo į Anykščius. Pirmieji jau ties Krasnojarsku, blaškosi po taigą klausinėdami, kur Anykščiai. „Eikit jūs na... zapad (į vakarus)! Kol pamatysit medinės pilies kuorus...“ - jiems geranoriškai parodo rusai.

P.s. „Jei pats valdovas atsikratys geidulių, tai niekas jo šalyje nevogs, net jeigu vagys būtų apdovanojami“ - kažkoks žmogėnas anglimi išraižė ant kinų sienos ir pasirašė – „Konfucijus“.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Mielas Vidmantai

  Nuoroda

  Matau jau.Nekvailiok! Nejauti,kad dabar didelė sausra,o tamsta dar laužą pačiam miškelyje pakūrei.Gaisrą sukelt gali, net ir pats supleškėt su visu savo vešliu miškeliu.Praeis tada ir didelis noras apie Anykščių karalystę vis svajot.

  Prieš 2 metų
 • VaLda

  Nuoroda

  Kas tik ką bedarytų Anykščiuose vis vien bus blogai. Protingam žmogui skaityti tokias (atseit " garsaus rašytojo" ) nesąmones darosi bloga. Blogai nieko nedaro, bet dar blogiai jei ką pradeda daryti. Statė Lajų taką - kiek griovė ant Obelevičiaus, o dabar pasirodo, viskas pasiteisina. Anykščiai tuo ir garsūs, kad yra Lajų takas, padidėjo turistų srautas. Dabar Vorutos pilis - juk tai mūsų krašto istorija ir vėl blogai. Pats Lukošenka atstatė Lietuvos Didžiųjų kunigaikščių pilis ir tuo didžiuojasi, o čia .... Rašo taip tik siauro mąstymo žmogeliukščiai.

  Prieš 2 metų
 • Ne turistas

  atsakymas į: VaLda Nuoroda

  Kuo pasiteisina lajų takas? Ar kad daug turistų aplanko ar kad mažai pinigų surenka?

  Prieš 2 metų
 • Gražu

  atsakymas į: VaLda Nuoroda

  Labai tikslus apibūdinimas. Tubis - Lukašenka.

  Prieš 2 metų
 • Anykščių Merfis

  atsakymas į: VaLda Nuoroda

  Jus mūsų merą lyginant su Lukošenka? Liaukitės, kaip ne gėda!

  Prieš 2 metų
 • AlVa

  Nuoroda

  Skaitau ir galvoju ar čia rašė toks " garsus" Anykščių rašytojas, ar koks bemokslis piemuo? Kas ką bedarytų viskas blogai. Ar ne tą partija valdžioje, ar tie nustumtieji nuo lovio jaučia didelį nepasitenkinimą viskuo prie ko einama? Mano akimis žiūrint Jums ponai raštininkai iki Tubio dar labai toli. Kiek visko prieš tai buvusieji prisipirko ir prisivarė sau --buvo gerai, Ar ne? Turėkit gėdos. Meras dirba gerai rūpinasi rajonu, apsivalė nuo visokių užsisėdėjųsių biurokratų - ar tai blogai?

  Prieš 2 metų
 • Kęstučiui

  atsakymas į: AlVa Nuoroda

  Gal galite pagardinti nors vieną užsisedėjusį biurokratą? Šapoka, Vaičiulevičius, Pesliakas, Veršulytė, Gasiūnienė,... Kuris?

  Prieš 2 metų
 • tam AiVa

  atsakymas į: AlVa Nuoroda

  Jei tamstai diktatūra gerai, tai ir džiaukis kol dar vis "laisvas" esi. Normaliam žmogui toks,.. bet kokią iniciatyvą niekais paverčiantis valdymas, niekada netiko ir netiks.

  Prieš 2 metų
 • Nijolė

  Nuoroda

  Šmigelskai, taigi jūs patys viską padarėte, kad tik meras būtų Tubis. Prieš rinkimus net daugiabučio laiptinėje buvau sutikusi Anykštos darbuotoją, kuris į dėžutes bruko Tubio ir liberalų reklamą.

  Prieš 2 metų
 • nu

  atsakymas į: Nijolė Nuoroda

  vizualizuoju Šmigelską su Tubio lankstukais. Labai geras bajeris ...

  Prieš 2 metų
Įkelti daugiau