Ką manote apie Baltarusijos įvykius?

Dienos anekdotas

Po grupinės fotosesijos pradinėje mokykloje mokytoja įtikinėja vaikus nusipirkti nuotraukas:
- Bet tai įsivaizduokit, po 20 metų kaip bus smagu! Žiūrėsit ir sakysit: štai Jonas, dabar jis firmos direktorius, štai Onutė, dabar ji gydytoja...
Petriukas po nosim:
- O čia mokytoja Irena, dabar ji mirus.

Komentaras

Leonas Al: "Patvirtimu, kad iš tiesų K.Tubis ir jį palaikę sąrašo žmonės buvo persekiojami, šmeižiami, iš jų buvo tyčiojamasi, jie buvo niekinami. Patvirtinu, kad per visą šitą laikotarpį ypač šlykščiai tai buvo leidžiama ir (sakyčiau, net provokuojama daryti) vyko "Anykštos" puslapiuose. Ir žurnalistas Vidmantas Šmigelskas prie šios neetiškos veiklos ciniškai yra taip pat prikišęs nagus. Tokie veiksmai niekaip nesuderinami su žurnalistine etika.
Tikiu, kad nei K.Tubis, nei R.Razmislavičius nėra tie žmonės, kuriuos tokiu brutualiu spaudimu bei patyčiomis galima būtų išgąsdinti. Linkiu sėkmės Seimo rinkimuose."

Skaityti komentarus (9)

Jeigu Anykščių rajono meru išrinksime konservatorių Sigutį Obelevičių arba ,,valstietį“ Dalį Vaiginą, jie ieškos būdų daugiabučio Anykščiuose statyboms. Abu politikai žino, kad už valdiškus pinigus statyti daugiabutį nelabai išeina, todėl jie žada, kad verslas jiems pažadės pastatyti didelį namą. Gerai tas naujas daugiabutis. Liuks. Džiugina. Tačiau kirba paslėpta pesimizmo gaida, minimizuoti lūkesčiai - ne daugiabučius merai ketina statyti, o daugiabutį. Vieną, vienutytį, vienintelį...

 

Skaityti potencialių Anykščių merų rinkimines programas smagu, linksma. Pavyzdžiui, dabartinis vicemeras, taigi nusikalstama veikla įtariamo mero, nepartinio Kęstučio Tubio bendražygis S.Obelevičius tėškia tiesą į akis: ,,,Būsiu nepakantus bet kokioms korupcijos formoms, pažadu, kad visi konkursai bus skaidrūs.“ Pradžioje pagalvojau, kad S.Obelevičius, deklaruodamas kovą su korupcija, savotiškai smaginasi, ezopine kalba erzindamas merą. Bet, matyt, nėra čia jokios ironijos, viskas čia rimta. Mat ir pats korupcija įtariamas meras K.Tubis rinkiminėje programoje rašo ,,Korupcijai – ne“.

Nuo šiol aš turiu visišką teisę skelbtis kovotoju su rūkaliais ir alaus mėgėjais. Tokią mano savirealizacijos formą stiprina ir liberalų kandidatas į Anykščių merus Lukas Pakeltis.

Liberalų kandidatų į rajono Tarybą sąraše yra du partijos kandidato į merus dėdės ir viena teta. Liberalė Veneta Veršulytė į Tarybą eina kartu su tėčiu, o Smalskų šeimai partijos sąraše atstovauja trys asmenys. Užtat L.Pakeltis ir liberalai žada, kad savivaldybės administracijos darbuotojų pagal giminystės ryšius tai jau tikrai nesirinks. Na, žinoma, na, aišku...

Kitas L.Pakelčio pažadas - ,,netaškyti pinigų beverčiams lauko ekranams“. Šitą pažadą L.Pakeltis įgyvendins. Neabejoju. Vienas ekranas Anykščiuose jau yra, kur tu kitą milžinišką ekraną tokiam mažam miestelyje bepastatysi... Vietos nebėr!

K.Tubis žada per kadenciją pastatyti ne mažiau kaip keturis naujus turizmo objektus. Kanjoną, upę ir du kalnus? Nusišneku? Aišku... O kaip apibrėšime turistinio objekto sąvoką? Medinis ,,baibokas“ miesto parke - objektas ar ne objektas?

Labai patiko ,,darbiečio“ Vaidučio Zlatkaus nuoširdumas: ,,Mane palaiko šeima, artimieji, draugai, kolegos ir bedražygiai“. Kitaip tariant, politikas išvardijo savo rinkėjus - žmona, giminės, partiečiai...

V.Zlatkus žada ,,didelį dėmesį skirti žemės ūkio ir gyvulininkystės plėtrai bei vystymuisi, ūkininkų problemų sprendimui“. Suprantu, kad šitaip jis valstiečių (ir ,,valstiečių“) balsus renka, bet būsimo mero galimybėmis abejoju. Ūkininkų plėtra ir traukimasis šiaip jau seniai pono Dievo ir europinių išmokų valioje...

Labai patiko D.Vaigino programinė nuostata: ,,Atsižvelgdamas į ekspertų, mokslininkų bei vietinių gyventojų nuomonę, inicijuosiu panaikinti ,,Šventosios“ miesto užtvanką, siekiant teigiamo aplinkosauginio poveikio.“ Jau vien kabutės ant Šventosios įdomiai atrodo... Suprask - Šventoji čia vartojama perkeltine prasme? O sakinio konstrukcija panaši į pažodinį vertimą iš senosios slavų kalbos. Kita vertus, p.Dali, jei norite apie užtvanką pasikalbėti su mokslininkais, tai ir pasikalbėkite, kam rinkėjus gąsdinti būsimais pokalbiais?

Džiugina D.Vaigino pažadas nestatyti medinės pilies. ,,Sieksiu atkurti pirminį Vorutos piliakalnio vaizdą“, - programoje rašo kandidatas. Tiesa, nesu garantuotas, kad teisingai formuluotę supratau. Ar pirminis D.Vaigino suvokiamas vaizdas yra tas pirmas vaizdas, kurį jis pats pamatė, ar tas, kuris buvo matomas XIII amžiuje, taigi - su medine pilimi?

Socialdemokratų kandidatas į merus Dainius Žiogelis pateikė tobulą programą - nėra prie ko prisikabinti. Taip apie nieką, kad visai apie nieką. ,,Mano tikslas - maksimaliai panaudoti savivaldos galimybes pažangiai rajono raidai užtikrinti, įgyvendinti svarbiausius gyventojų lūkesčius“, - žada D.Žiogelis. Skaitydamas suprantu, kad D.Žiogelis man žada greideriuoti Kušlių kaimo keliuką ir kartais išvežti šiukšles. Lūkesčių aš turiu daugiau, daug daugiau, nepalyginamai daugiau, bet ,,savivaldybės galimybės pažangiai rajono raidai“ su kitais mano lūkesčiais nekoreliuoja. Atsiprašant...

Kandidatų programose yra ne tik pažadų, yra ir grasinimų: ,,mero automobilis taps mero kabinetu“, - gąsdina L.Pakeltis. Kuo tada bus paverstas mero kabinetas?

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Mes

  Nuoroda

  Jau balsavome už gerb.Vaiginą! Už išsilavinusį, atidavusį daug jėgų gydytojo profesijos darbe , bei vadovaujančiame darbe ligoninei!Prisimename gydytoją dirbantį dar senojoje ligoninėje, visada atsakingai dirbusį, visada skubantį, pasitempusį ir reiklų, energingą.Nors metai bėga, ir kaip gaila, kad nenuoširdūs anykštėnai pavadina "senuku", tai tik taip mąstančių žmonių problema. Būna daug jaunesnių žmonių, bet jau pasenusių savo išvaizda arba vidumi.Vaiginas ir dabar atrodo puikiai, tai pavyzdys kitiems vyrams, ko kitiems toli gražu trūksta.Tolerancija, elegancija eina iš vidaus iš žmogaus prigimties , išsilavinimo ir kultūros.Iš visų kandidatų - aukščiausias išsilavinimas yra Vaigino: Vilniaus universitetas, medicina.Respublikinė Vilniaus klinikinė ligoninė "Raudonasis kryžius"(chirurgijos internatūra);Kauno technologijos universitetas, socialinių mokslų fakultetas ( viešojo administravimo magistratūra).
  Dirbdamas Anykščių ligoninėje, įkūrė Traumatologijos skyrių ir buvo jo vedėjas.Dirbo chirurgu, ortopedu traumatologu.Stažavosi Vokietijoje,Švedijoje.Ne tik yra puikus gygytojas ir buvęs ligoninės vadovas! Man nesuvokiama, kaip galima žemint, sumenkint kai kuriems buvusiems bendradarbiams ar anykštėnams tokį kandidatą į merus.Jei būtų nevertas, nebūtų buvęs išrinktas ir kt.: Gerb.Vaiginas yra Lietuvos ligoninių asociacijos prezidentas; Anykščių vadovų klubo prezidentas;Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos valdy os narys;Lietuvos sveikatos apsaugos vadybos draugijos narys;LIONS klubo narys ir prezidentas; SAM kolegijos narys.
  Manau, kad kitiems kandidatams toli iki tokio išsilavinimo ir vadybinio lygio. Visa esmė, manau ne partijoj turėtų būt , o žmoguje.Tai ir turi Gerb.Vaiginas!
  Nesupraskit, kad agituoju, bet kviečiu pagalvot, kas svarbiau, ar išsilavinęs žmogus, su patirtim ar bet kas , kad tik mano partijos?
  Linkiu sėkmės Ger.Vaiginui!

  Prieš metus
 • Kaimynas

  Nuoroda

  Kad ir ką kai kurie pikti dėl įvairių priežasčių komentatoriai besakytų, noriu pabrėžti- pastaruoju metu Anykščių rajono savivaldybėje dirba ne tik puikūs specialistai, išmanantys savo darbą, bet ir šilti, supratingi žmonės. Kiek teko bendrauti su meru Kęstučiu Tubiu, visada išgirsti tikrą ir nuoširdų rūpestį ir geranoriškumą. Reikia pasakyti, kad per ankstesnes kadencijas neteko matyti tokių išsamių, kaip šiemet administracijos direktoriaus Audroniaus Gališankos ataskaitų apie atliktus darbus. Nesuklysiu pasakęs, kad tikrai malonu užeiti pas administracijos direktoriaus pavaduotoją Ramūną Blazarėną- kiek teko kreiptis, iš karto, be jokių užuolankų ieško galimybių , kaip spręsti iškilusias problemas. O ir kiti savivaldybės darbuotojai tokie kaip Algirdas Žalkauskas, Loreta Pesliakienė įsiklauso ir randa bet kokio klausimo sprendimą. Balsuojant kviečiu rimtai pagalvoti ir tinkamai apsispręsti. Aš manau, kad „Kęstučio Tubio sąrašas „Anykščių krašto labui“ mums labiausiai priimtinas. Nepraleiskime šanso teisingai pasirinkti. Tad ir kviečiu už jį balsuoti.

  Prieš metus
 • Musų rašytojas

  Nuoroda

  Ilgisi žydaukos prekiaujančios gira iš bačkos, kokią dar matė "deržavoje"

  Prieš metus
 • p.Vidmantui

  Nuoroda

  džiaugiuosiu šiuo Jūsų rašiniu - prasmingas, žaismingas, tikslus, korektiškas

  Prieš metus
 • Ne valstietis

  Nuoroda

  Vel valstietis bande papirkinet rinkejus ! Paskaityk šmigelski LR ! Taigi Vaiginas jukš nuo lovio .

  Prieš metus
 • Patarimas

  Nuoroda

  Jei norit koncervu ir ožio parsidavelio jankiams gaujos su kubilu priešaky ir privežt babaju ( jie balsavo už su jovaiša priešaky ) tada Rinkim obelevučiu ,jei norit tvirtos ,teisingos rankos rajonui ,tik Tubis .Tegul dirba ,nes žino sistema ,o jei bus koks pakelčiokas ,tai mašinoj kabineta isirengs ir varines ,ten kur jam reikia ir vel viskas iš pradžiu ,pinigu metymas ir t.t.O nagai riesti i save ,o apie kandidata seneli ,tai jau ne minet .

  Prieš metus
 • Mokytoja

  atsakymas į: Patarimas Nuoroda

  Debile kėgėbiste, prie ko čia Landsbergis ir Kubilius? Rinksim Obelevičių, rinksim pirmam ture išrinksim, nes niekas kitas tiek Anykščiams nepadarė, kiek jis.

  Prieš metus
 • Taip

  atsakymas į: Mokytoja Nuoroda

  Taip taip, oi kiel pridarė, kad rajonas dar su 5 mln.Eur.skola.
  Per 20 metų nei vienas meras skolų nesutvarkė.Lajų taką nutiesė, dar toliau ties gal dar kokiud 2 pastatys, svarbu turistams, o vietiniams ypač boudžetininkams nebus iš ko atlyginimus išmokėt, liks tik minimumas.Kaip tokie buki tapot anykštėnai, nesuprantu.Iš konservų niekaip neišlipat!

  Prieš metus
 • Aldona

  Nuoroda

  Tik uz valstiecius jei uz konservatorius pensiju nematysim kiek pakele tiek atims

  Prieš metus
 • Rūta

  atsakymas į: Aldona Nuoroda

  Kvaila melage, pensijų merai nei kelia nei mažina, o už pensijų pakėlimą balsavo ir konservatoriai ir valstiečiai. Rinksim Obelevičių, balsuosim už TS-LKD sąrašą Nr.6

  Prieš metus
Įkelti daugiau