Ar planuojate atostogas?

Dienos anekdotas

Vyras įlekia pro duris ir šaukia:
– Žmooonaaa! Greičiau į lovą!
Žmona metė puodus, greitai nusirengė ir lovon. Vyras plumpt į lovą, abiem ant galvų antklodę užmetė ir sako:
– Žiūrėk, kokį laikrodį nusipirkau – tamsoje šviečia!..

Komentaras

Jūza fon Krakatūza:„Ponai ir ponios komentatoriai, teatrinės akustikos ir asfalto dangos ekspertai, skaitau jus ir neatsistebiu: vienas už kitą protingesni! Tačiau visi jūs susikoncentravę į praeitį. Ne į dabartį. O dabartyje rajoną valdo, nuo mero iki tarybos narių, skūras išvertusių ir konservuotų kregždžių plunksnomis apsikaišiusių vakarykščių komunistų šutvė. Ar reikia pavardžių? Jūs gi jas žinote. Ar ne laikas ryžtis akcijai ir, demokratiniais metodais, liustruoti juos visus iš postų? Jų laikas pasibaigė. Patys juk niekaip nesusipras. Kam Anykščių rajonui reikalinga šita, anot Vyt. Lansbergio, "penktoji kolona" ?"

Skaityti komentarus (3)
Izidoriaus Girčio nuotraukoje - sovietinių Anykščių vaizdas.

Lietuva jau ketvirtį amžiaus yra laisva. Užaugo karta, kuri visai nieko nežino apie tai, koks gyvenimas buvo totalitarinėje santvarkoje, kuri atėjo su Lietuvos okupacija. Iš vienos pusės pastebima tendencija, kad sovietinis laikotarpis savotiškai romantizuojamas, iš kitos pusės priekaištaujama, kad „anksčiau buvo geriau“ ir kad nieko gero esą mes nesukūrėme. Tokiu būdu,  atsakomybė už dabartinius visuomenės skaudulius perkeliama ne 50 metų negailestingai visą visuomenės gyvenimą darkiusiam totalitarizmui, o būtent - laisvei.

 

Reikia priminti, kad atsakomybė už visuomenės negeroves (prastą materialinę padėtį, moralės normų nesilaikymą, girtavimą, nedarbą, pasimetimą, emigraciją), su kuriomis grumiasi Lietuva, krenta visų pirma tai santvarkai, „kurioje buvo geriau“. Sovietinė okupacija Lietuvai reiškė ne tik politinės laisvės netekimą, bet ir drastiškas socialines permainas. Lietuva – viena iš „lyderių“ pasaulyje pagal savižudžių skaičių. Ir tai tęsiasi nuo sovietizacijos laikų, nes visuomenė buvo giliai traumuota- kolektyvizacija, trėmimais, nuvarymu nuo žemės ir vergiško darbo kaime įteisinimu. Lietuvoje trauminė reakcija buvo milžiniška, nes pokyčiai buvo drastiški. Jei Europoje visuomeninės farmacijos keitimas, urbanizacija, pramonės plėtra vyko šimtmečiais, tai Lietuvoje toks lūžis įvyko per vienos kartos gyvenimą. Melioracijai naikinant kaimą, traumos estetika pastebima įvairiose lietuviško meno srityse. Idėja, kad visi lietuviai yra istorijos aukos, tebegyva iki šiol, tačiau paradoksalu, kad sovietinė tikrovė prarado žalojančio veiksnio vietą. Prie to prisideda ir dabartinės Rusijos propaganda, primenanti sovietinio gyvenimo „pasiekimus“ ir menkinanti dabartį ir galimybę gyventi laisvėje.

Projektas „Patirtys“, kurį pradedame vykdyti,  būtų skirtas priminti tiek vyresniems, tiek ir jaunesniems žmonėms, kokia traumuojanti buvo tarybinė tikrovė visose sferose.Kartu tai bus parodymas to, kad lietuviai ir okupacijos sąlygomis sugebėjo išgyventi, neprarasti optimizmo ir laukti laisvės. 

Projektas remiamas SRTRF

Linas BITVINSKAS
linas.b@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Ruth

  Nuoroda

  https://craftapple.pl/forum/members/aleksa2xp.32718/ Using an approach called low-lighting can dramatically change how look. This technique is through a hairstylist who can have several shades of your natural hair colour for you to dye each grey follicle. The technique is gathering an a component the grey hair and applying a shade of the colour to each section which will result within an all over blending.

  Prieš metus
 • Jennifer

  Nuoroda

  Opowiednia prewencja to nie tylko dieta przy prostacie https://lapapomapie.nazwa.pl/grupy/

  Prieš metus
 • Victoria

  Nuoroda

  Zioła na nadciśnienie tętnicze - czy to ma sens? http://depresja-leki.pl

  Prieš metus
 • Carmen

  Nuoroda

  http://pegadevelopment.com/author/pinse/ It can often said that the cause of grey hair is wisdom. While there is statistical evidence to support this the truth is that grey hair makes people look noticeably older. This can impact social, emotional, and economical aspects of our lives for various different reasons. Its vital that performing research online or look up a product that does a person really are need it to do if issue is in order to you. There are a variety different solutions that can be located cheaply and simply online.

  Prieš metus
 • Inyong

  Nuoroda

  https://slsj.ir/profile/acalcler/ Someone with good white teeth tends to care professionals much much better than someone whos teeth are decayed in any case. If you have got porcelain veneers, the latest in cosmetic dental work and very expensive, a person definitely will fit everything to maintain them while your teeth good and healthy.

  Prieš metus
 • Jomajo

  Nuoroda

  "Projektas remiamas SRTRF" paskutines dvi raides tai aiskios Rosijskaja Federacija, o ka pirmos trys reiskia?

  Prieš 4 metų
 • Astra

  Nuoroda

  Paskaičius komentarus, supranti, kad projektas laiku ir vietoj.

  Prieš 4 metų
 • liberalė

  Nuoroda

  Aš kaip tikra bolševikė pykstu, kad prie ruso buvo blogiau. Prie ruso buvo jaunas KAPITONAS. Manau, kad šitas komentaras mano partijos skyriui bus malonus ir manęs skyrius nesvarstys savo susirinkime.

  Prieš 4 metų
 • o kur

  atsakymas į: liberalė Nuoroda

  tavo skyrius yra ? Ar savivaldybėje ?

  Prieš 4 metų
 • Liberalė

  atsakymas į: o kur Nuoroda

  Tilto gatvėje, bet kai kviečia ant kilimėlio tenka pavažiuoti link Utenos.

  Prieš 4 metų
Įkelti daugiau