Koks Jūsų požiūris į draudimo sutartis?

Dienos anekdotas

Miela mažytė mergytė atstryksi į gyvūnėlių parduotuvę ir mielu balseliu klausia:
– Atšiplašau, al tulite mažų tliušiukų?
Išsišiepęs pardavėjas priklaupia ant vieno kelio:
– Oi kokia tu miela melgytė! Gal nolėtum mažo balto tliušiuko? O gal tau patiktų tas mažiukas juodaš pūkuotaš tliušiukaš? Al gal va taš ludaš mielaš tliušiukaš?
Mergytė pasiremia į kelius, palinksta arčiau pardavėjo ir ramiai atsako:
– Aš tiklai manau, kad mano pitonui višiškai nušišpjaut…

Komentaras

Juozas:„Tegul nesupyksta koleges, tačiau Savivaldybės teisės skyriui reikia kelti kvalifikaciją. Klaidos po klaidų!. E. Pajarsko atleidimas iš pareigų itin nekvalifikuotas, abejotino skaidrumo vykdomi priėmimai į Valstybės tarnybą, dabar -informacijos skleidimo konkursas... Savivaldybė, matyt, labai trokšta pasibylinėti teisme. Vienam rajono tarybos nariui primygtinai siūliau, kad rajono taryboje keltų klausimą dėl žalos išieškojimo iš kaltų asmenų dėl neteisėto seniūno Eugenijaus Pajarsko atleidimo. Už kitų klaidas neturi mokėti visi anykštėnai. Klaidos, pavadinčiau, žiaurios!"

Komentuoti
Lukas Biliūnas, Adas Gabrilavičius, Vytautas ir Algirdas Narbutai – profesionalūs virėjai, baro „Mandri puodai“ savininkai. Ievos VOGULIENĖS nuotr. ("Ieva Foto")

Anykščiuose, Kalno gatvėje įsikūrusio baro „Mandri puodai“ savininkai – keturi barzdoti profesionalūs virėjai. Algirdas Narbutas, Lukas Biliūnas ir Adas Gabrilavičius – buvę klasiokai, o Vytautas Narbutas – už juos kiek vyresnis.

 

Trečiaisiais gyvavimo metais „Mandri puodai“ nusprendė plėsti patalpas, atsirado jau ir samdomų darbuotojų, bet virtuvė griežtai liko bendrovės savininkų erdvė. Pats šnekiausias iš kompanijos A.Gabrilavičius „Anykštai“ sakė, kad jų bendrovėje nėra virtuvės šefo – visi keturi lygiaverčiai kūrėjai ir gamintojai.
Abu Narbutai ir A.Gabrilavičius ne vienerius metus praleido užsienyje, L.Biliūnas kurį laiką gyveno Vilniuje. Tačiau, visi grįžo į Anykščius. V.Narbutas ir A.Gabrilavičius prieš nuosavo verslo kūrimą padirbėjo SPA Vilnius Anykščiai virtuvėje.
„Anykštos“ kalbinti A.Gabrilavičius ir A.Narbutas dėstė, kad „Mandri puodai“ jiems leidžia išgyventi, bet ne praturtėti. „Žmonės eina. Plečiamės. Būna labai gerų dienų, būna prastesnių. Esminis nuosavo verslo privalumas – žinai, ką darysi rytoj“ – kalbėjo A.Gabrilavičius.
„Mandri puodai“ įsikūrę Kalitos kalno papėdėje, tačiau, pasak jo savininkų, slidininkų srautas nėra esminė baro klientūra. Į barą pavalgyti ar pavakaroti miesto svečiai užsuka, tačiau verslininkų veikla nėra orientuota tik į turistus. „Mandruose puoduose“ galima gauti burgerių, makaronų, sriubų. Į barą užbėga mokiniai, pietauti ateina skirtingų kartų anykštėnai. Burgeriai „Mandruose puoduose“ kainuoja 5-6, makaronai 4-5,5 euro.    
Pasak A.Gabrilavičiaus, Anykščiuose išgyvenimui reikia gerokai mažiau pinigų nei Vilniuje ar Kaune, jau nekalbant apie Norvegiją. Todėl ir negeneruojant didelių pajamų, Anykščiuose galima gerai jaustis.
Apie grįžimą į Lietuvą paklaustas A.Narbutas tikino, kad esminis skirtumas tarp gyvenimo svetimame ir savame krašte yra dvasinė būsena. „Nėra čia daug pinigų, bet Lietuva labiau prie širdies. Čia kitaip nei užsienyje. Tik čia savas jautiesi“ – dėstė anykštėnas.
Beje, A.Gabrilavičius aktyvus ir socialiniuose tinkluose. Vyras turi požiūrį apie mūsų mieste vykstančius procesus ir nebijo jo demonstruoti. „Nemėgstu nesąžiningų žmonių ir nebijau būti nepopuliarus“ – apie raišką socialiniuose tinkluose kalbėjo A.Gabrilavičius.
Narbutai ir L.Biliūnas augo beveik tame pačiame kieme. Jie yra ir antros eilės pusbroliai, ir antros kartos draugai. Beveik epinė „stadiono“ kvartalo draugų istorija, kai L.Biliūno tėtis Adomas, Narbutų tėtis Eugenijus ir Virgilijus Vaičiulis užaugo gretimuose namuose ir iki šiol, jau šešiasdešimt metų nei vienas nepakeitė gyvenamosios vietos. Tiesa, V.Vaičiulio sūnūs gimė gerokai anksčiau, nei vaikų susilaukė jo draugai Eugenijus ir Adomas. Algirdas Narbutas juokėsi, kad jis, jo vyresnysis brolis Vytautas bei kaimynas Lukas vaikystėje galvojo, kad draugauja su gerokai vyresniais Vaičiuliukais, bet pastarieji taip negalvojo.
Narbutų mama, mokytoja Raimonda Narbutienė „Anykštai“ sakė, kad jos vyresnysis sūnus Vytautas – savo profesijos fanatikas, o Algirdas nuėjo brolio pėdomis. „Džiaugiausi, kad vaikai grįžo. O, jog jie pradėjo kurti savo verslą, man buvo keista, bet dabar smagu“ – kalbėjo R.Narbutienė. Tiesa, ji aiškino, kad ir kai sūnūs emigravo – nesikrimto. „Patirtis, pasaulio pažinimas – labai svarbūs dalykai." – dėstė mokytoja. V.Narbutas pradžioje dirbo Šiaurės Airijoje, paskui restorano virtuvėje Osle, Norvegijoje. Į tą patį Oslo restoraną, kur dirbo brolis, praktikos atlikti vyko ir jaunesnysis Narbutas.      
L.Biliūnas su žmona gyvena tėvų namuose, jaunesnieji Narbutai nuomojasi butus. Tačiau, savaitgaliais visa „Mandrų puodų“ kompanija su žmonomis ir vaikais renkasi į  Janydžius.
Vytautas ir Adas turi po vieną atžalą, Lukas du vaikus. P. Raimonda šypsojosi, jog kai Janydžiuose savaitgaliais užklega mažieji, galima teigti, kad auga trečia draugų kartą.    

 

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • asda

  Nuoroda

  Buvau uzejes ,nesvaru ,daugiau nebeisiu

  Prieš 7 mėnesių
 • Šefas

  Nuoroda

  Nebevėpsokite čia sustoję, žiūrėkite ar puodai jau nedega!

  Prieš 7 mėnesių
 • Juze

  Nuoroda

  Keturi turgaus undinorščikai???

  Prieš 7 mėnesių
 • oi ne

  atsakymas į: Juze Nuoroda

  jie sau dirba o ne ponui

  Prieš 7 mėnesių
 • Tatuiruotės

  Nuoroda

  apetitą kelia?

  Prieš 8 mėnesių
 • Nu numirk iš juoko ?

  Nuoroda

  sako "galima gerai jaustis" miesto žmonėms...Makaronu porcija kainuoja "tik" 5,5 euro (E)...
  Nu kažkokia fantastika....? (19 litu) NU KAZKOKS KOSMOSAS ? ....

  Prieš 8 mėnesių
 • opa

  atsakymas į: Nu numirk iš juoko ? Nuoroda

  Nebėr litų, pamiršk. O tai ko nesakai, kad talonais butų kainave gal 3 garniai ar 10 kiaunių.

  Prieš 8 mėnesių
 • Esmė

  atsakymas į: Nu numirk iš juoko ? Nuoroda

  vien pojūtis kad už samtį makaronų košės susimokėsi daugiau kaip už 1 kg. nugarinės leidžia pasijausti gerai. Vadinasi tu gali sumokėti makaronų kabinėtojams dėl jų išsilaikymo, pragyvenimo ir pelno !

  Prieš 8 mėnesių
 • opa

  atsakymas į: Esmė Nuoroda

  Komentatoriai, atsiminkit, kad makaronų kainą sudaro, patalpų nuoma, algos, PVM. Taip kad jei nepatinka eikit ir pirkit antibijotine kiaule maximoje ar kitoje parduotuvėje. Nusipirk pats makaronus ir pasigamink už 5,5eur. namuose jei toks gudras. Kai krevečiu 300 gr. kainuoja 8-9 eur.

  Prieš 8 mėnesių
 • Patarimas

  Nuoroda

  Vyručiai ,dažniau tulika pavalykit .

  Prieš 8 mėnesių
Įkelti daugiau