Ar planuojate atostogas?

Dienos anekdotas

Uzbekijos mokslininkai jau tris savaites bando sukurti vakciną nuo koronaviruso, bet rezultate jiems vis išeina plovas...

Komentaras

Simonas Gudelis:„Neskubėkim, rinkimai artėja. Tuoj į Anykščius žvelgs besišypsantys, aukštos raiškos, kandidatų veidai ir plūstels rinkiminės lėšos TVC iždan. Po to galėsim išjungti monitorių iki sekančių rinkimų arba naudoti Baltą Kanalą aikštei apsišviesti."

Komentuoti
Okuličiūtės dvarelis praeito amžiaus pabaigoje......ir šiomis dienomis įsibėgėjus pastrato rekonstrukcijai.

Beveik miesto centre, ant Šventosios upės kranto, stovintis išskirtinis, seniausias miesto statinys - Okuličiūtės dvarelis su kolonomis - mena dvarininkus reformatus, 1863 – ųjų metų sukilėlius. Turbūt nerasi anykštėno, nebuvusio šiame pastate, nes jame daugiau kaip šešis dešimtmečius veikė biblioteka. Jai išsikrausčius,čia nevyko beveik nieko, išskyrus keletą reprezentacinių parodų, šaltas pastatas tapo nenaudojamas, tačiau dar šiemet jis atgis naujam, su kultūra, menais susijusiam gyvenimui. Šiuo metu jį už Europos Sąjungos ir Anykščių rajono savivaldybės lėšas rekonstruoja patirtį tokiuose darbuose turinti Alytuje registruota statybos bendrovė „Kortas“. Pastato rekonstrukcija kainuos 122 tūkst. 587 eurus.
Dvarelis iki šiol dvelkia paslaptimis ir vilioja istorikus. Neoklasicizmo stiliaus rūmai, pastatyti XIX amžiaus pirmoje pusėje, buvo dvarininkų, prijaučiančių reformacijai, susibūrimo vieta. Pati dvaro savininkė bajoraitė Okuličiūtė iki šių dienų išliko mįslinga ir paslaptinga asmenybė. Man nepavyko rasti duomenų nei apie jos kilmę, artimuosius, likimą.


Bene daugiausia žinių apie vienoje iš gražiausių vietų apylinkėse stovintį dvarelį, jo nuomone, su veik gražiausiu iš jo matomu vaizdu visoje Lietuvoje, paliko rašytojas Antanas Vienuolis – Žukauskas. Jo teigimu, per 1863 – ų metų sukilimą dvarelyje buvo įsikūręs sukilėlių štabas, rūsiuose buvo laikomi sukilėlių ginklai.
Sukilimui pralaimėjus, jo savininkė buvo ištremta, tikėtina, dvarelis buvo konfiskuotas ir atiteko tada Lietuvą valdžiusios carinės Rusijos generolui Amadai. Įvairių šaltinių teigimu, jis dvarelyje negyveno, pastatą padovanojo Okuličiūtę įskundusiam savo sekretoriui, o šis gyvenimą baigė liūdnai - pasikorė. Pastatas buvo ir nuomojamas, ten buvo įsikūręs paštas, antstoliai, miškininkai.
Tarpukariu Okuličiūtės dvarelyje šeimininkavo vaistininkas Donatas Šukevičius, o po karo rusai pastatą nacionalizavo, įkurdino ten savo valdžios organus, pionierių namus, kol šiems išsikrausčius į kitus namus, 1955 – aisiais dvarelyje ilgiems dešimtmečiams įsikūrė viešoji biblioteka. Darbo sąlygos žiemą buvo itin prastos: bibliotekininkės šaldavo. Iš šalčiu dvelkiančio pastato į naujus bibliotekos rūmus Anykščių bibliotekos Vaikų skyrius išsikraustė 2013 – aisiais.
Kelis pastaruosius dešimtmečius, išskyrus keletą reprezentacinių meno parodų, pastatas buvo nenaudojamas, o Anykščių šviesuomenė, savivaldybės valdininkai ieškojo galimybių jį rekonstruoti.
Pernai pradėtas įgyvendinti kompleksinio 197 kv. m. Okuličiūtės dvarelio sutvarkymo ir pritaikymo kultūrinei - meninei veiklai projektas. Alytiškės UAB „Kortas“ statybininkai keičia pastato stogą, langus, bus suremontuotos ne tik vidaus patalpos, bet ir rūsys, palėpės. Pasak Anykščių savivaldybės Statybos skyriaus vedėjo Ramūno Žemaičio, darbai vyksta sparčiai ir rudenį rekonstrukcija, kuriai bus išleista 55 tūkst 782 eurai Anykščių savivaldybės biudžeto ir 66 tūkst. 805 eurai Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų, bus baigta. Okuličiūtės dvarelis bus pritaikytas kultūriniam turizmui, galbūt jame įsikurs literatūrinė kavinė.

 

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Brenda

  Nuoroda

  More bishops need to come forward and have to have a full http://clubakihabara.com/miembros/tritinri84/profile/ investigation in to the facts and say the things they know aloud, in public places.

  Prieš metus
 • Greg

  Nuoroda

  http://lokalicja4pl.flog.pl/omnie These some of the ways by that youll use oils to acquire a healthy and glowing skin cells. Keep in mind, however, that prevention is always better than cure. Correct and having plenty of sunshine and make use of can help keep your skin in healthy condition.

  Prieš metus
 • Sherry

  Nuoroda

  Leki na erekcję - ranking i porównanie produktów http://abc-zylakow.pl/co-to-sa-zylaki-nog-podstawowe-informacje/

  Prieš metus
 • Nicole

  Nuoroda

  http://newmarketstudio.com.au/profile/horon85/ Sclerotherapy, a chemical is injected into the veins of this hemorrhoid. Usually used for spider or varicose veins in the leg or calf discipline. The veins will then shrink or dry up and less blood for the hemorrhoid, thus they shrivel up.

  Prieš metus
 • Princess

  Nuoroda

  http://my-business-blog.de/author/padmyezar34/ There are even factors of our lifestyles in which may speed inside discoloration people teeth. There are certainly celebrities who have beautifully white teeth all period but measuring only because they employ experts to ensure they have perfect delight. The good thing is that can perform reduce the impact of your lifestyle and the things you eat and drink on ones teeth by using certain path. Following are some effective teeth whitening tips.

  Prieš metus
 • ČESLOVAS DAUGĖLA

  Nuoroda

  Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) tuometinį Alytaus miesto merą UAB "Kortas" savioninką sulaikė 2010-ųjų rudenį, atlikdama ikiteisminį tyrimą dėl galimų nusikaltimų, susijusių su Alytaus miesto stadiono Birutės gatvėje, futbolo aikštės su lengvosios atletikos sektoriais rekonstrukcijos statybos darbų projektavimu, viešaisiais pirkimais ir šių darbų atlikimu. Jis ir dar 12 tarnautojų bei verslininkų kaltinti turto iššvaistymu, piktnaudžiavimu tarnyba, dokumento suklastojimu ar disponavimu suklastotu dokumentu. Č.Daugėla ir kiti tarnautojai pripažinti kaltais dėl dokumentų klastojimo rengiant fiktyvius viešuosius pirkimus. Nuteistiesiems skirtos baudos, siekiančios nuo 1,5 iki 4,5 tūkst. eurų. Kaip yra skelbęs Apeliacinis teismas, nors Č.Daugėla teigė dokumentų neklastojęs, kitiems jų klastoti ar naudoti nenurodęs, tačiau byloje esantys įrodymai liudija, jog meras žinojo, kad viešųjų pirkimų konkursai papildomiems Alytaus miesto stadiono rekonstrukcijos darbams ir ekranui pirkti ir įrengti bus vykdomi fiktyviai, iš anksto žinant konkurso rezultatus. Pirmosios instancijos teismas yra nustatęs, kad viešieji pirkimai vykdyti atgaline data: pirma atlikti papildomi darbai ir pastatytas televizijos ekranas, tuomet organizuoti viešieji pirkimai šiems jau atliktiems darbams. Byloje yra duomenų, kad Č.Daugėla apie papildomų darbų atlikimą žinojo iki viešųjų pirkimų procedūros, jis apie tai kalbėjo su savivaldybės administracijos direktoriumi. Byloje taip pat buvęs meras ir buvęs tarybos narys Dobilas Kurtinaitis yra nubaustas 3 tūkst. eurų bauda.

  Prieš 2 metų
 • rekomneduoju

  Nuoroda

  UAB „Kortas“ - atsiminkite šitą pavadinimą.

  Prieš 2 metų
 • As tai norec sizinoti, kieno gi ideja ir projektas paruostas? Ar tik ne senos valdzios?

  Prieš 2 metų
 • Ggvvvvv

  Nuoroda

  Daunu krastas anikstenai kitus dirba cia suvazavo kiti....alfoncai....pinigu ismetimas....atkatu salis

  Prieš 2 metų
 • idomu

  Nuoroda

  ar senesniu nebėra

  Prieš 2 metų