Ar esate dalyvavęs teismo posėdyje?

Dienos anekdotas

Du policininkai važiuoja patruliuoti, vairuotojas antram sako:
- Išlįsk pro langą ir pažiūrėk, ar švyturėliai veikia.
Šis išlenda ir sako:
- Veikia... neveikia... veikia... neveikia...

Komentaras

Aš:„Siūlau rengti lenktynės nuo senųjų kapinių iki naujųjų. Kryptis priklauso nuo pasirinkimo, kur nori būti palaidotas."

Komentuoti
Ši nuotrauka jau istorinė. Joje Lietuvos atgimimo pradžioje, apie 1991 – uosius metus, klevėniškiai įsiamžino susirinkę į kraštiečių šventę.Nuotrauka iš asmeninio Broniaus Karvelio albumo.

Retas toks nedidelis kaimas kaip Klevėnai (Anykščių sen.) galėtų pasigirti tokia gausa iš čia į plačius gyvenimo vandenis išplaukusių žmonių: pedagogas rašytojas Rapolas Šaltenis, miškininkas Juozas Karvelis, mokslininkas gydytojas Bronislavas Kisielius, dailininkas Arvydas Šaltenis, garsus praeito amžiaus kraštotyrininkas Antanas Pakalnis ir net revoliucionierius, kaime 1905 metais mitingą surengęs Rapolas Rasikas ir šį bei tą apie juos ir kaimą galintis papasakoti kaimo senbuvis kraštotyrininkas ir literatas Bronius Karvelis, kuriam balandžio 30 – ąją sukanka 84 – eri, metai.

 

Vos pora kilometrų nuo senojo Peterburgo – Varšuvos trakto įsikūręs kaimas turi pustrečio šimto metų istoriją, tačiau dabar jame gyvenamąją vietą deklaruoja vos 14 žmonių, kurie ne visi kaime ir gyvena nuolat.

 

Tik septynias klases baigęs, buvęs eilinis kolūkietis, B. Karvelis apie savo gimtąjį kaimą parašęs ir 2005 metais išleidęs eilėraščių ir apybraižų rinkinį „Prie didelio kelio“, savo gyvenimu tęsia kaimo istoriją ir vis dar atranda naujų kaimo istorijos perliukų.

 

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta