Ar planuojate atostogas?

Dienos anekdotas

Uzbekijos mokslininkai jau tris savaites bando sukurti vakciną nuo koronaviruso, bet rezultate jiems vis išeina plovas...

Komentaras

Simonas Gudelis:„Neskubėkim, rinkimai artėja. Tuoj į Anykščius žvelgs besišypsantys, aukštos raiškos, kandidatų veidai ir plūstels rinkiminės lėšos TVC iždan. Po to galėsim išjungti monitorių iki sekančių rinkimų arba naudoti Baltą Kanalą aikštei apsišviesti."

Komentuoti
Pasak seniausio kaimo gyventojo, į devintą dešimtį įkopusio Baltramiejaus Indilo, kaime apie 1963 – iuosius dar gyveno apie septynias dešimtis žmonių, didžiąją dalį darbų jie nudirbdavo rankomis, pasitelkdami į pagalbą arklius. Nuotraukos iš asmeninio Baltramiejaus INDILO albumo.

Kaip teigiama istoriniuose šaltiniuose, turtingas istorinės praeities Jurgiškio kaimas (Viešintų sen.) XIV – XV amžiuje pretendavo tapti mieteliu ir dėl to lenktyniavo su vos už 5 kilometrų esančiomis Viešintomis, kurios per kelis šimtmečius Jurgiškį nurungė.

Dar prieškariu kaime veikė pradžios mokykla, kurioje mokėsi per 60 vaikų, o 1969 – aisiais joje nuaidėjo ir, matyt, visiems laikams nutilo mokyklinis skambutis.
Dabar prie Kupiškio rajono ribos besišliejančiame kaime gyvena vos keli nuolatiniai gyventojai.

 

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta