Ar ruošdamiesi antrajai koronaviruso bangai kaupiate maisto atsargas?/

Dienos anekdotas

Koks yra tikras mandagumas?
Tai toks mandagumas, kai užlipęs ant skruzdėlyno, atsiprašai kiekvienos skruzdėlės!

Komentaras

Miestietis:„Gal miesto žmonėms gyventi lengviau? Bet apie juos visi tyli. O ūkininkai dėmesio centre. Pakanka jiems visokių lengvatų, išmokų, kompensacijų. Niekas nepersidirba, išgyvena, tvarkosi. Tik dejuotii moka. Jei taip sunku žemės ūkyje, tai ko ten lindot? Niekas jėga neprivertė tapti ūkininkais."

Skaityti komentarus (2)
2004 – ųjų birželio mėnesį kultūros darbuotoja Irena Adamonienė (dešinėje) ir Burbiškio bendruomenės pirmininkė Fortūna Rukšienė tikėjosi, kad dvaro oficinoje įkurtas muziejus pritrauks nemažai lankytojų. Autoriaus nuotr.


Prieš penkiolika metų Burbiškio dvaras šventė pusantro šimto metų jubiliejų. Tuomet iš dalies buvo atremontuota dvaro oficina ir joje burbiškietė, kraštotyrininkė Irena Adamonienė kūrė etnografijos muziejų.


Per 3000 eksponatų sukaupusi, iš pradžių namuose, o vėliau dvaro oficinoje buvusiuose kultūros namuose juos laikiusi I. Adamonienė, palaikoma aktyviausių burbiškiečių ir net rajono valdžios, užsimojo dvare įkurti etnografijos muziejų.
Deja, keitėsi dvaro savininkai, prasidėjo europinėmis lėšomis remiamas Burbiškio dvaro remontas ir muziejui vietos nebeliko. Sendaikčius, istorinę medžiagą apie Burbiškio kraštą I. Adamonienei teko iš dvaro perkelti į savo sodybą, tik čia juos gali pamatyti žingeidūs anykštėnai ir krašto svečiai.
Unikalus Burbiškio dvaro ansamblis buvo restauruotas pagal 1853 metų projektą, atkurtos jo vertybės, išlikę dekoruoti priesieniniai židiniai.
Po rekonstrukcijos ir be etnografijos muziejaus dvaro ansamblis yra gausiai lankomas rajono svečių. Tačiau dvaro savininkai turtingos jo istorijos nepamiršo ir viliasi padaryti dvaro istoriją atspindinčią ekspoziciją.

 

Jonas JUNEVIČIUS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Gėda

  Nuoroda

  žinant visą šią istoriją, man gėda tai skaityti. Kai žmogus eina per žmonų ir prašo tų visų daiktų. Namuose betvarkė, labai greitai ir baigėsi žmonių lankymai ir ekskursijos. Bando kažką daryti, tie kurie nepažįsta ir nežino gal ir galvoja, kad viskas gerai. Bet žinantiems, tik naivi šypsenėlė veide atsiranda.

  Prieš 2 metų
 • Jo

  Nuoroda

  na-va
  bet kokia reklama yra reklama ir jos tikslas kuo daugiau pritraukti dėmesio asmeniui , reklamos skleidėjui ir reklamuojamam renginiui, įmonei, kurios pavadinimas minimas.

  Užsakomojo straipsnio skelbime turi būti nurodytas užsakymo numeris. Ar ne taip gerb. politike, skaidrias veiklas propaguojate, o kaip darote?

  Prieš 2 metų