Ar ruošdamiesi antrajai koronaviruso bangai kaupiate maisto atsargas?/

Dienos anekdotas

Koks yra tikras mandagumas?
Tai toks mandagumas, kai užlipęs ant skruzdėlyno, atsiprašai kiekvienos skruzdėlės!

Komentaras

Miestietis:„Gal miesto žmonėms gyventi lengviau? Bet apie juos visi tyli. O ūkininkai dėmesio centre. Pakanka jiems visokių lengvatų, išmokų, kompensacijų. Niekas nepersidirba, išgyvena, tvarkosi. Tik dejuotii moka. Jei taip sunku žemės ūkyje, tai ko ten lindot? Niekas jėga neprivertė tapti ūkininkais."

Skaityti komentarus (2)
Žaliosios malūnas B. Karvelio paveiksle ir dabartinis jo griuvėsių vaizdas. Autoriaus nuotr.

1911 – aisiais Žaliosios kaime (Svėdasų sen.), malūnininko šeimoje gimęs žymus aviakonstruktorius Balys Karvelis mokykliniais metais gerai piešė ir svajojo studijuoti dailę, tačiau savo gyvenimą susiejo su aviacija. Išliko jo pieštas tėvų malūnas ant Šventosios upės, kurį, amžininkų teigimu, po tėvų mirties jis pardavęs, o pinigus investavęs į savo aistrą sklandytuvams.

Išliko jo pieštas tėvų malūno paveikslas, kuriame malūnas dar veikiantis, o dabar iš jo telikę įspūdingi griuvėsiai.
Iš Svėdasų krašto kilęs muziejininkas, kraštotyrininkas, „Anykštos“ bendradarbis Raimondas Guobis dar atsimena kolūkmečiu naudotą malūno pastatą, tačiau vėliau jis buvo apleistas, sugriuvo.
Aviakonstruktoriaus B. Karvelio gimtinę paženklinus paminkliniu akmeniu (aut. Algimantas Puolis), prie jo užsukę žmonės nueina pasigrožėti ir egzotiškais malūno griuvėsiais.

 

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta