Ar planuojate atostogas?

Dienos anekdotas

Uzbekijos mokslininkai jau tris savaites bando sukurti vakciną nuo koronaviruso, bet rezultate jiems vis išeina plovas...

Komentaras

Simonas Gudelis:„Neskubėkim, rinkimai artėja. Tuoj į Anykščius žvelgs besišypsantys, aukštos raiškos, kandidatų veidai ir plūstels rinkiminės lėšos TVC iždan. Po to galėsim išjungti monitorių iki sekančių rinkimų arba naudoti Baltą Kanalą aikštei apsišviesti."

Komentuoti
Stanislava Bilevičienė beveik 60 metų anykštėnus mokė sportinių šokių. Liepos 6-ąją S.Bilevičienė buvo apdovanota ir Anykščių rajono savivaldybės atminimo ženklu, kaip viena iš akcijos ,,Šimtmečio anykšėnas” nominančių.Jono JUNEVIČIAUS nuotr.

Nusipelniusi sporto trenerė Stanislava Bilevičienė jubiliejaus proga apdovanota medaliu „Už nuopelnus Lietuvos sportui“.
Medalį trenerei per iškilmingą renginį Vilniuje įteikė Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento direktorius Edis Urbonavičius.

S. Bilevičienė beveik 60 metų anykštėnus mokė sportinių šokių. Jos ir antrojo trenerio Juozo Pratkelio treniruojamas „Verpeto“ kolektyvas buvo gerai žinomas Lietuvoje.
S. Bilevičienė išugdė daugiau kaip 1000 Anykščių jaunųjų šokėjų, dešimt jos auklėtinių baigė Klaipėdos universiteto Menų fakultetą ir tapo profesionaliais choreografais, dirba sportinių šokių treneriais.
Nemažai jos auklėtinių skynė pergales Europos ir pasaulio šokių konkursuose.
Beje, ir pati S. Bilevičienė kartu su J. Pratkeliu buvo žymi šokėjų pora, 1967-1968 metais jie buvo pripažinti geriausiais Lietuvos šokėjais.
S. Bilevičienei suteiktas nacionalinės sporto trenerės vardas (1996 m.) ir Lietuvos nusipelniusios trenerės Garbės vardas (2008 m.). Ji yra aukščiausios kategorijos sportinių šokių teisėja (nuo 2002 m.).
Garsiausia S. Bilevičienės ir J. Pratkelio išugdyta pora - daugkartiniai Lietuvos čempionai, tarptautinių turnyrų laureatai, Tarybų Sąjungos rinktinės nariai Eglė (Kuzmaitė) Bogužienė ir Dalius Duknauskas. Devintojo dešimtmečio pabaigoje jiedu buvo Anykščių garsenybės - provincijose šokėjų, kurie prasimušdavo į elitą, tuomet retai atsirasdavo.
„Anykštos“ kalbinti E. Bogužienė ir D. Duknauskas negailėjo gerų žodžių abiem savo treneriams - S. Bilevičienei ir J. Pratkeliui.
„Esu dėkinga likimui, kad savo gyvenime turėjau šokius. Mes ėjome į treniruotes, bet man regis, kad treneriai į treniruotes žiūrėjo ne kaip į darbą. Jie tiesiog gyveno šokiu, gyveno mumis ir mums. Idealu, kai tavo darbas ir hobis sutampa. Dabar žiūrėdama per laiko atstumą manau, kad jiems viskas susiliejo - darbas, hobis, gyvenimas. Jie gyveno šokiu“, - apie savo trenerius kalbėjo E. Bogužienė.
Ji šypsojosi, kad šokiuose jai ypač pasisekė - partneris D. Duknauskas buvęs labai užsispyręs, siekiantis tikslo, o vadovai – labai jautrūs.
„S. Bilevičienė - žmogus, kuris labai mylėjo savo darbą ir ta meile užkrėtė ir mus, privertė patikėti, kad mes galime daug padaryti. Kaip ten bebūtų - šokiai taip pat yra sportas, o sporte labai svarbu tikėti. Kita vertus, kai matai, ką daro treneriai, kaip jie bando peršokti, regis, neįmanomą aukštį, tu patiki, kad ir tu tai gali“, – „Anykštai“ sakė D. Duknauskas.
E. Bogužienė baigė matematikos studijas, D. Duknauskas - pagal išsilavinimą inžinierius. Jis turi nuosavą verslą, ji – „Svedbank“ grupės vadovė centrinėje Vilniaus kontoroje. Abu, ir E. Bogužienė, ir D. Duknauskas, kalbėjo, kad didele dalimi už tai, ko jie pasiekė gyvenime, yra dėkingi šokiams ir treneriams.
Jau ankstyvoje jaunystėje jiedu suvokė, kad rezultatų darbinėje veikloje kaip ir sporte gali sulaukti tik kantriai ir kryptingai dirbdamas.

Vidmantas ŠMIGELSKAS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta