Ar planuojate atostogas?

Dienos anekdotas

Uzbekijos mokslininkai jau tris savaites bando sukurti vakciną nuo koronaviruso, bet rezultate jiems vis išeina plovas...

Komentaras

Simonas Gudelis:„Neskubėkim, rinkimai artėja. Tuoj į Anykščius žvelgs besišypsantys, aukštos raiškos, kandidatų veidai ir plūstels rinkiminės lėšos TVC iždan. Po to galėsim išjungti monitorių iki sekančių rinkimų arba naudoti Baltą Kanalą aikštei apsišviesti."

Komentuoti
1989-aisiais pastatyto paminklo - kryžiaus autoriai - garsiausi Anykščių tautodailininkai Liudas Tarabilda ir Jonas Tvardauskas.

Bent kartą per metus į „Anykštos“ redakciją paskambina kryžiumi prie senųjų Anykščių kapinių susirūpinęs skaitytojas.

 Šį kartą į redakciją kreipėsi viena žinoma anykštėnė, kuri sakė nenorinti, kad būtų minima jos pavardė. „Tvarkau karių kapus, nenoriu, kad mane apšauktų komuniste“ - sakė anykštėnė.
Moteris sakė, kad jai širdį skauda, nuo karių kapų žvelgiant į tremtinių kryžių.
„Prisimenu, kaip 1989-aisiais statėme paminklą - kryžių „Tautos kančia - mano kančia“. O dabar atrodo, jog jis niekam nerūpi - užrašas apsamanojęs, aplinka nesutvarkyta“ - dėstė moteris.
Paminklas - kryžius dviejų garsių anykštėnų tautodailininkų Jono Tvardausko ir Liudo Tarabildos kūrinys (architektas Gintautas Navickas).
Šį kartą, bent jau kryžiaus aplinka nėra žolėmis apaugusi. Prieš keletą metų, po to, kai portale anyksta.lt pasirodė žinutė apie piktžolėmis užleistą paminklą, jaunieji Anykščių liberalai apsiginklavę trimeriais ėmėsi sutvarkyti kryžiaus ir kapinių aplinką.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • taigi ...

  Nuoroda

  Satanistams Anykščiai turi pinigų o kryžiui „Tautos kančia - mano kančia“.neturi O dabar atrodo, jog jis niekam nerūpi - užrašas apsamanojęs, aplinka nesutvarkyta“ - Štai kur tikroji bedievybė.

  Prieš metus
 • Gėda

  Nuoroda

  "Anykšta" ir Šmigelskai jau ir iš paminklinio kryžiaus biznį darosi, naudodamiesi spaudos rėmimo fondo lėšomis, tarsi už surinktą viešinimui istorinę informaciją, pateikdama piliečio kreipimąsi.

  Prieš metus
 • Nuoroda

  Pažiūrėkit kaip atrodo visi pristatyti kryžiai, pasistatėt ir viskas, o juk statant turėjot žinoti, kad reiks tvarkyti, prižiūrėti, pastatyt turint pinigų juk paprasta.

  Prieš metus
 • Turetu komunalinis priziureti ir tvarkyti .

  Prieš metus
 • Klausimas,

  Nuoroda

  O sunku buvo prieiti ir nuvalyti samanas?

  Prieš metus
 • Šiaip

  atsakymas į: Klausimas, Nuoroda

  Už savavališką valymą gali būti nubaustas, o jei dar nuvalysi kaip nors ne taip, tai ir nuostolius gali surasti ir išieškoti.

  Prieš metus
 • ?!

  Nuoroda

  Tvarkau karių kapus,... širdį skauda, nuo karių kapų žvelgiant į tremtinių kryžių. ...organizavau tautodailininkų plenerą...

  Prieš metus
 • Juozui

  Nuoroda

  Baik tu viena karta girtis....

  Prieš metus
 • Taigi

  atsakymas į: Juozui Nuoroda

  Smagu, kai Juozas turi kuom pasigirti. Daug blogiau, kai pinigai eikvojami beprasmiškom kelionėm, velnių šėlsmui ar amfibijom...

  Prieš metus
 • Juozas

  Nuoroda

  Dirbant savivaldybėje 1989 metų vasarą organizavau tautodailininkų plenerą, į kurį susirinko apie 15 gabių medžio drožėjų iš visos Lietuvos. Visų jų darbai yra ryškūs, jie puošia ir įamžina įvykius, datas, asmenybes. Mūsų žiemiečiams Jonui Tvardauskui ir Liudui Tarabildai buvo patikėtas itin atsakingas vaidmuo- sukurti paminklą tiems tautos sūnums ir dukroms, kurie buvo ištremti, nukankinti nuo stalinizmo represijų. Gabių menininkų dėka paminklas tapo kryžiaus forma, kurio centre motina ant rankų laikanti mirusį nuo šalčio kūdikį. Tautos kančią pabrėžia iškankintų žmonių figūros, o kryžiaus apačioje užrašas "Tautos kančia- mano kančia". Tai didelės vertės kūrinys, apdovanotas Nacionaline premija. Prie paminklo organizavome ne vieną buriantį ir vienijantį žmones renginį. Ir labai apmaudu, kad jis blogai prižiūrimas ir mažai beprisimenamas. Gaila, tarsi paniekindami tautos kančią ir šventą žuvusiųjų atminimą, visai šalia vyksta griausmingi velnių festivaliai, kurių simbolika (apverstas kryžius varnos snape) žemina ir žeidžia tikrąsias vertybes.

  Prieš metus
Įkelti daugiau