Ar esate dalyvavęs teismo posėdyje?

Dienos anekdotas

Du policininkai važiuoja patruliuoti, vairuotojas antram sako:
- Išlįsk pro langą ir pažiūrėk, ar švyturėliai veikia.
Šis išlenda ir sako:
- Veikia... neveikia... veikia... neveikia...

Komentaras

Aš:„Siūlau rengti lenktynės nuo senųjų kapinių iki naujųjų. Kryptis priklauso nuo pasirinkimo, kur nori būti palaidotas."

Komentuoti
Tautvydo KONTRIMAVIČIAUS nuotraukos

Skiemonyse, kur tikrai nesiruošia lankytis viešnagę Lietuvoje suplanavęs Popiežius Pranciškus, jo vizito išvakarėse ir būtent jam atminti buvo tyliai pabaigti darbai, praturtinantys šio krašto istoriją.

 

Vietinis verslininkas Zenonas Karalkevičius, nusipirkęs istorinį Skiemonių valsčiaus valdybos pastatą ir jį sutvarkęs, vienoje iš seno namo patalpų dar vasarą įrengė Palaimintojo Teofiliaus Matulionio atminties ekspoziciją. O priešais šį pastatą jis ką tik atkūrė ir miestelio kryžių, stovėjusį XX a. viduryje ir išlikusį tik nuotraukose bei vietinių senolių atmintyje.

Toks pats Skiemonių kryžius toje pačioje vietoje pirmąkart buvo pastatytas 1930 metais Vytauto Didžiojo mirties 500 metų sukakčiai atminti. Ąžuolo medieną tuomet davė Miškiniškių dvaro savininkas Simonas Sližys, kryžių padarė Antanas Gavėnas su sūnumi Vincu. O meistrams už darbą anuomet sumokėjo Skiemonių valsčiaus viršaitis Antanas Bražėnas ir valsčiaus sekretorius Alfonsas Sukarevičius savo 10 metų darbo savivaldybėje proga.

Bene po poros dešimtmečių, Antrosios sovietinės okupacijos metais, kai buvusios valsčiaus valdybos pastate įsikūrė stribų būstinė, dailusis kryžius buvo sušaudytas, paskui nuverstas ir sunaikintas.

Z. Karalkevičiui savo lėšomis apsisprendus kryžių atkurti, jį iš masyvaus ąžuolo kamieno pagamino pirmojo kryžiaus meistrų Gavėnų giminaitis Gintaras Šimonis. Į kryžiaus pamatą įbetonuotas indas, saugosiantis įrašą, jog šį kartą kryžius iškilo Popiežiaus Pranciškaus vizitui Lietuvoje atminti. Šalia tradicinių religinių simbolių, kuriais dekoruotas kryžius, jo postamente bus matomi ir šiandieninio mecenato bajoriškosios heraldikos ženklai.

Palaimintojo Teofiliaus Matulionio atminties ekspozicijoje valsčiaus valdybos pastate pristatomos Skiemonių krašto piligriminės vietos, siejamos su T. Matulionio kilme, jo giminėmis, viešnagėmis tėviškėje. Į šią ekspoziciją atgabentas ir akmuo iš gimtosios T. Matulionio sodybos Kudoriškio kaime. Jis gulėjo kieme, prie dabar jau sunykusio namo slenksčio, kurį mynė mažojo Teofilio kojos, ir matomas istorinėje nuotraukoje.

Pagal Z. Karalkevičiaus sumanymą, šią ekspoziciją papildo ikonografinė medžiaga, primenanti ryškiausius Skiemonių krašto žmones ir įvykius, joje kaupiamas ir autentiškų šventųjų paveikslų rinkinys iš Skiemonių krašto sodybų.

Tautvydas Kontrimavičius
T. Kontrimavičiaus nuotraukose – T. Matulionio atminties ekspozicijos Skiemonyse fragmentas ir kryžiaus atstatymo akimirkos, paskutiniuosius darbus baigiantis meistras G. Šimonis.

Tautvydas KONTRIMAVIČIUS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Gyventoja

  Nuoroda

  Skiemoniu miestelio seniuninja is vis kam ten ji reikalinga? Vistiek jie ten nieko nedaro be reikalo tik uzima patalpas ismesti ten juos visus net nesugeba miestelyje yrengti lauko tuoleto prie stoteles kur senyvo amziaus zomems eiti uz stateles?Sedi patys atsiprasant sika tai siltai.baisu cia

  Prieš metus
 • Kosmosas

  Nuoroda

  Gėda, bloga, nieko nepadaro, kur kosmodromas?

  Prieš metus
 • Seniunija

  Nuoroda

  Bloga visos seniunijos nieko jie del zmoniu nepadaro tik saves ziuri geda butu seniunijei

  Prieš metus
 • pagaliau turesime tikra mera

  Nuoroda

  Dali !

  Prieš metus
 • Klausimas

  Nuoroda

  O kur seniūno žadėtas muziejus?
  Pagarba Zenonui, kursi be jokių pasigyrimų ir pasirodymu puošia miestelį.

  Prieš metus
 • Tautietis

  Nuoroda

  Pagarba, ramiai be reklamos puošiantiems ir triūsiantiems dėl Skiemonių miestelio.

  Prieš metus
 • Rinkėjas

  Nuoroda

  O kur rajono valdžia ? Kiek prisidėjo prie šios idėjos garsinančios mūsų raj.

  Prieš metus