Ar planuojate atostogas?

Dienos anekdotas

Uzbekijos mokslininkai jau tris savaites bando sukurti vakciną nuo koronaviruso, bet rezultate jiems vis išeina plovas...

Komentaras

Simonas Gudelis:„Neskubėkim, rinkimai artėja. Tuoj į Anykščius žvelgs besišypsantys, aukštos raiškos, kandidatų veidai ir plūstels rinkiminės lėšos TVC iždan. Po to galėsim išjungti monitorių iki sekančių rinkimų arba naudoti Baltą Kanalą aikštei apsišviesti."

Komentuoti

Šį rudenį populiarusis siaurukas švenčia 119-ąjį gimtadienį.Neseniai VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ pradėjęs vadovauti Mindaugas Jucevičius viliasi, kad siaurukas dar ilgai dundės ir džiugins Aukštaitijos bei kitų regionų turistus bei  gyventojus.

 

„Planuojame ir toliau turistus tiek Anykščiuose, tiek ir Panevėžyje džiuginti ištisus metus.Organizuosime keliones nuo Panevėžio iki Anykščių. Siauruko kelias turi pilnai fnkcionuoti. Turime pasiūlyti daug renginių. Atšventėme siauruko gimtadienį, artmiausias laukia Božolė reisas, išliks tradicinės Kalėdų, Užgavėnių kelionės. Galvosime jau ir apie vasaros šventes.Bandysime integruotis tarp metinių Anykščių ir Panevėžio švenčių, nes plačiai esame susiję su šiais miestais“, - apie ateities planus kalbėjo M.Jucevičius.
Šį sezoną siaurukas dėl techninių problemų neišvažiavo į Rubikių pusę, tačiau M.Jucevičius užtikrino, kad problemos bus išspręstos.
„Bandysime pilnai sutvarkyti geležinkelio pylimą, kad būtų užtikrintas keleivių saugumas.Kitais metais tas reisas į Rubikius tikrai funkcionuos“, - žadėjo M.Jucevičius.
Anykščių siauruko pradžia laikomi 1899 metai, kai rugsėjo 28d. pro Anykščius pravažiavo pirmasis traukinys, kurį traukė garu varomas garvežys. 1901 m. pradėjo veikti Anykščių geležinkelio stotis.
„Siaurukas buvo populiari vietos gyventojų susisiekimo priemonė. 1929-1940 m. traukiniai per Anykščius važiuodavo keletą kartų per dieną.
Pokario metais iš Anykščių stoties siaurukas veždavo vyno fabriko, „Spartako“ veltinių fabriko gaminius, javus į Berlyną, kvarcinį smėlį į Panevėžio fabrikus. Per mėnesį būdavo išvežama apie 200 000 t smėlio. Į Anykščius irgi atkeliaudavo įvairiausių krovinių, per metus išvykdavo apie 17 tūkst. keleivių. Siauruką žmonės mėgo: juo važiuodavo į darbą, vaikai į mokyklą, savaitgaliais pilnas traukinukas būdavo uogautojų ir grybautojų, žiemą – slidininkų. Tačiau kasmet keleivių mažėjo, siaurukas darėsi vis labiau nuostolingas.
XX a. 8-ajame dešimtmetyje buvo nutrauktas traukinių eismas siaurojo geležinkelio ruožu Anykščiai-Utena, demontuota kelio atkarpa nuo Utenos iki Rubikių. Krovinių, keleivių vežimui bei turizmo reikmėms naudota 68,4 km. atkarpa Panevėžys-Anykščiai-Rubikiai. Nuo 1999 m. rudens siauruku nebevežamas kvarcinis smėlis“, - siauruko sitoriją apžvelgia muziejininkė Rasa Bražėnaitė.

 

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Galimai geležinkelio

  Nuoroda

  Pilymo sugriuvimo priežastis ta pati kaip ir Vilniaus pilies. Geležinkelio sankasos augmenija ilgą laiką naikinama purškiant herbicidais. Po kiek laiko supūna augalų ir medžių saknys kkrituliai ardo sąnkasą. 100 metų buvo gerai, o dabar vadovų racionalizacija [pigiau] nepasiteisino

  Prieš metus
 • Jo jo

  atsakymas į: Galimai geležinkelio Nuoroda

  Esate kvailys.

  Prieš metus
 • Pažanga

  Nuoroda

  Per geležinkelio tilto peščiujų p.erėją jau saugu praeiti. Matosi, kad naujas vadas dirba ir anykštėnams. Ačiu

  Prieš metus
 • Pamatysim

  Nuoroda

  Ar tvarkomas, kai per geležinkelio tilto pesčiujų perėją galėsim saugiai praeiti. Dabar like tik trečdalis laiptų

  Prieš metus
 • nemeluok

  atsakymas į: Pamatysim Nuoroda

  Kada buvai?

  Prieš metus
 • Robertėli, jei per mėnesį būtų išvežę po 200000 tonų smėlio, tai Juškų šiltnamiai duobėje būtų statomi :)

  Prieš metus
 • taigi

  Nuoroda

  pylimas sugriuvo ,pabegiai baigia suputi ,tiltas jau daug metu netvarkomas tikrai yra kuo pasidziaugti ir sveciams parodyti

  Prieš metus
 • Nes

  atsakymas į: taigi Nuoroda

  Viskas piliai ir valgyklai.

  Prieš metus
 • Liudesys ima

  Nuoroda

  Tiek metų gyvavo, o mūsų valdžia per kelis metus myriop baigia nuvaryti. Per patį turizmo įkarštį pylimas sugriuvo, o vadovą tik rudeniop patvirtino. Kur daugiau tokią betvarkę matėt/

  Prieš metus
 • Jo

  atsakymas į: Liudesys ima Nuoroda

  Tubys mėgsta tvarką? Gal tik savo valgykloje ir piniginėje. Stambios kupiuros tvarkingai atskirtos nuo smulkių

  Prieš metus
Įkelti daugiau