Kokiu kuru varomas Jūsų automobilis?

Dienos anekdotas

Kalbasi du sodininkai:
– Augalams patinka, kai su jais kalbiesi.
– Puiku, eisiu dabar įžeidinėti piktžolių.

Komentaras

Mama:„Per mažas darbo krūvis, tai gal per daug dirbančių.? Palikite tiek mokytojų kiek reikia ir nereiks streikuoti."

Skaityti komentarus (2)
Ši plokštelė eksponuojama JAV Čikagos miesto Balzeko lietuvių kultūros muziejuje.

Kauno technologijos universiteto profesorius, muzikologas Darius Kučinskas JAV Čikagos mieste, Balzeko lietuvių kultūros muziejuje aptiko unikalų eksponatą – daugiau kaip prieš 100 metų išleistą  šelakinę plokštelę, kurioje įrašytas muzikinis kūrinys „Anykščių merginos“.

 Prof. D.Kučinskas „Anykštai“ sakė, kad plokštelėje įrašyto muzikinio kūrinio pats dar nesiklausęs ir sakė pasidomėsiąs, ar tokios plokštelės kartais neturi ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.
Kūrinį „Anykščių merginos“ daugiau nei prieš 100 metų įrašė „F.Yotko Orkestra“. Ant kūrinio skelbiama, kad tai polkos stiliaus muzikinis kūrinys. Pasak prof. D.Kučinsko, neabejotinai tai yra Čikagoje gyvenusio lietuvio kūrinys.
Kadangi pirmaisiais praėjusio amžiaus dešimtmečiais buvo šelakinės plokštelės, su šių laikų patefonais kūrinį „Anykščių merginos“ pasiklausyti būtų sudėtinga. Anykščių muzikos mokyklos mokytojai Irutei Meldaikienei prof. D.Kučinskas pažadėjo kūrinį iš plokštelės perrašyti į įprastą garso laikmeną.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • muzikantui

  Nuoroda

  plokstele galima paklausyti www akdm.lt

  Prieš 10 mėnesių
 • Muzikas

  Nuoroda

  Tai kaip ta plokstele galima paklausyti?

  Prieš 10 mėnesių
 • Skaitytojas

  Nuoroda

  Gal pamirsote kad ka tik rasete apie ta plokstele ...komentaruose buvo rasoma kad tokia plokstele yra ir Anyksciu dailes mokyklos muziejuje

  Prieš 10 mėnesių