Anykščių rajono socialinių paslaugų centras neatlygintinai pristato maisto produktus, vaistus, bei kitas būtinąsias prekes vienišiems, senyvo amžiaus, neįgaliems, saviizoliacijoje esantiems asmenims pagal iš anksto telefonu suderintą pirkinių krepšelį bei užsakovo apmokėjimą. Koordinuojantis asmuo - Lina Repečkienė, skambinkite telefonu - 8 611 14294, rašykite elektroniniu paštu - lrepeckiene@socialinespaslaugos.lt

Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo „Aukštaitiškas formatas“ numeryje?

Dienos anekdotas

Vienas lietuvių žurnalas klausia amerikiečių verslininko:
– Į Lietuvos rinką jūs atėjote tik prieš pusmetį, o jau turite milijoną dolerių. Kaip jums tai pavyko?
– Labai paprastai – aš investavau du milijonus.

Komentaras

Puiku:„Labai svarbus, geras sprendimas. Reikia ne tik per Velykas drausti važinėjimus. Nėra reikalo važinėti, valkiotis po parduotuves, lankuyti gimines ir dabar. Nereikia švelninti karantino sąlygų. Pradės veikti visokios kirpyklos, aludės, valgyklos, tai vėl prasidės žmonių migracija. prasoidės lankytrojų srautai ir vėl bus platinamas virusas. Tegu smulkūs verslininkai mažiau dejuoja, užteks lobti kitų saskaita."

Komentuoti
Ši plokštelė eksponuojama JAV Čikagos miesto Balzeko lietuvių kultūros muziejuje.

Kauno technologijos universiteto profesorius, muzikologas Darius Kučinskas JAV Čikagos mieste, Balzeko lietuvių kultūros muziejuje aptiko unikalų eksponatą – daugiau kaip prieš 100 metų išleistą  šelakinę plokštelę, kurioje įrašytas muzikinis kūrinys „Anykščių merginos“.

 Prof. D.Kučinskas „Anykštai“ sakė, kad plokštelėje įrašyto muzikinio kūrinio pats dar nesiklausęs ir sakė pasidomėsiąs, ar tokios plokštelės kartais neturi ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.
Kūrinį „Anykščių merginos“ daugiau nei prieš 100 metų įrašė „F.Yotko Orkestra“. Ant kūrinio skelbiama, kad tai polkos stiliaus muzikinis kūrinys. Pasak prof. D.Kučinsko, neabejotinai tai yra Čikagoje gyvenusio lietuvio kūrinys.
Kadangi pirmaisiais praėjusio amžiaus dešimtmečiais buvo šelakinės plokštelės, su šių laikų patefonais kūrinį „Anykščių merginos“ pasiklausyti būtų sudėtinga. Anykščių muzikos mokyklos mokytojai Irutei Meldaikienei prof. D.Kučinskas pažadėjo kūrinį iš plokštelės perrašyti į įprastą garso laikmeną.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • muzikantui

  Nuoroda

  plokstele galima paklausyti www akdm.lt

  Prieš metus
 • Muzikas

  Nuoroda

  Tai kaip ta plokstele galima paklausyti?

  Prieš metus
 • Skaitytojas

  Nuoroda

  Gal pamirsote kad ka tik rasete apie ta plokstele ...komentaruose buvo rasoma kad tokia plokstele yra ir Anyksciu dailes mokyklos muziejuje

  Prieš metus