Kurį tekstą pirmiausiai perskaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Mokytoja sako:
- Mokiniai, tikiuosi, šiandien nepamatysiu, kaip nusirašinėjate kontrolinį darbą?
- Taip, mokytoja, mes irgi tikimės...

Komentaras

vairuotojas:„o gal galima kazkaip padaryt tvarka su 'Mieganciais " automobiliais salia daugiabuciu? stovi jau 3 men apsnigti ir trukdo dirrbancoims masinoms statyt.gal kur i aikstele tokias transporto priemones reit statyt"poilsiui".

Skaityti komentarus (2)
Tėvas ir sūnus Baltramiejus ir Rimantas Indilai prisimena savo ir kaimo jaunystę.

Šie žodžiai nejučiom išsprūdo į gimtąjį kaimą, pas tėvą ūkininkauti sugrįžusiam Rimantui Indilui. Vyras tuojau pat pasitaisė, kad jam nėra gražesnio ir mielesnio kaimo už Jurgiškį, dėl jo jis palieka ir Utenoje turimą namą ir didžiąją dalį laiko dabar praleidžia kartu su devinton dešimtin įkopusiu, tačiau dar gana tvirtai atrodančiu tėvu Baltramiejum.
Tačiau be tėvo ir sūnaus šiame Viešintų seniūnijos, prie Kupiškio rajono ribos ir Viešintų – Kupiškio plento prisišliejusiame kaime gyvena tik dar nuolatiniai gyventojai.

Upeivis sugrįžo

Viešintų – Kupiškio plento sankryžos rodyklėje kažkodėl parašytas Varnelių kaimas, nors Varneliai dar tolėliau už Jurgiškio. Trikampyje tarp plento ir keliuko į kaimą - sodyba, kurioje, prisiminiau, gal prieš penketą metų šnekinau iškalbingą jo šeimininkę. Deja, durys užrakintos, geriau įsižiūrėjęs suvokiau, kad tvarkingame name, tikėtina, niekas ir negyvena, matyt, vaikai atvažiuoja savaitgaliais ar vasaromis, o mano šnekinta moteris jau bus iškeliavusi į amžinybę…
Pažliugusiu keliuku važiuoju toliau. Toje pačioje kelio pusėje dar viena sodyba. Prižiūrėta, iščiustyta, tačiau irgi be jokių gyvybės ženklų. Kaip vėliau sužinojau, tai buvusios Jurgiškio pradžios mokyklos pastatas, kurį nusipirkę rusų tautybės žmonės čia atvažiuoja tik vasaroti.
Pradžios mokykla kaime veikė nuo 1930 – ųjų, prieškaryje joje mokėsi daugiau šešiasdešimties vaikų, o 1969 metais ji uždaryta visiems laikams.
Keliauju toliau. O čia senos senutėlės sodybos su moliniu tvartu erdviame kieme su benzopjūklu darbuojasi net trys vyrai. Pasisveikinam. Du draugiški, prašo trečiojo bent trumpam benzopjūklą išjungti, juk susišnekėti negalima. Šis benzopjūklą užtildo, tačiau pamatęs fotoaparatą užsiplieskia, vos ne keiktis pradeda, ir toliau rėžia storą alksnį. Bet per trumpą tylos akimirką spėju sužinoti, kad sodybos šeimininkas Alvydas Ragauskas į gimtinę gyventi sugrįžo iš Kauno. „Dirbau Nemuno laivininkystėje, kai ten darbo neliko, sugrįžau, - netęsia vyras. – Taip jau išėjo, gyvenu vienas”.
Nors ežeras netoliese, laivininkystėje dirbęs A. Ragauskas sako, kad žuvauti nemėgstąs. Kas kita medžio darbai. Iš tiesių, kaip iš styga juodalksnių, sako, grožybių padarysiąs. Kad jis tai moka, liudija originali, tarsi inkilas, pašto dėžutė.
Dar viena sodyba toje pačioje kelio pusėje pasitinka užrakintomis durimis, nes į ją irgi tik vasaroti atvažiuojama, tačiau šiek tiek atgal sugrįžus, kitoje kelio pusėje, ir šlapiu keliuku įvažiavus į kiemą, pasitinka žvalus vyras, kviečia į kambarį, nes ten dar ir tėvukas esąs.

Gimtinė mielesnė už miestą

„Dar tvarkomės, noriu įrengti visus patogumus, kaip mieste, - šypteli 18 metų Utenoje gyvenęs ir kiekvieną savaitgalį į kaimą lėkęs R. Indilas, - Visuomet jaučiau gimtojo kaimo trauką. Kai namą suremontuosiu, tuomet gal ir šeimą čia parsivešiu”.
Vyras turi kam palikti išpuoselėtą namą Utenoj: užaugino tris sūnus - Dainius jau mokosi Utenos kolegijoje, Marius – technikos mokykloje, o mažėlis Paulius - Alfonso Šapokos gimnazijoje.
R. Indilo vaikystė prabėgo prie antro pagal dydį Anykščių rajone Jurgiškio ežero, dabar prie šio ežero šliejasi jo žemė, nors dėl darbų ūkyje pažvejoti ir nelieka laiko. Dirba 30 hektarų žemės, turi 15 ha miško, laiko 8 karves, prieauglį, sėja 6 ha grūdinių kultūrų. Kiek gali padeda devinton dešimtin įkopęs tėvas Baltramiejus. Prieš du dešimtmečius į pensiją išėjusio, į šią Užų sodybą, iš kurios Pranciškus Uža už partizanų rėmimą buvęs Sibiran ištremtas. „Užkuriom” iš gretimo kaimo atėjusio B. Indilo rankos dar stiprios, užgrūdintos sunkiuose darbuose kolūkyje.
Vyrai rodo senas nuotraukas, kuriose gausybė žmonių, kraunančių kolūkio šiaudus, kasančių bulves. Pasak jo, tuomet kaime gyveno per 70 žmonių, važinėję sunkvežimiais į ekskursijas prie jūros, į Rygą, Vilnių, vaidinę Viešintų klojimo teatre.
Jurgiškis kadaise, kaip teigiama „Anykščių krašto vietovių žinyne“, net miesteliu tapti pretendavo, dėl to su Viešintom lenktyniavo. XIV amžiuje prie ežero buvo pastatyta karčema, prie jos kūrėsi kaimas. 1589 metais Lietuvos didysis kunigaikštis ir Lenkijos karalius Zigmantas III Vaza leido steigti Jurgiškio mietelį, rengti turgus, prekiauti degtine, midumi.
Tačiau tik už 5 kilometrų buvo Viešintų dvaras ir per kelis šimtmečius Jurgiškį nurungė. Dvaras buvo ir Jurgiškio kaime, 1796 – 1798 metais jame gyveno kunigas ir poetas Antanas Strazdas. Turtinga istorija besididžiuojantis kaimas kelis metus priešinosi kurti kolūkį, kuris čia atsirado tik 1950 – aisiais.
Taigi, dabar ne patys geriausi Jurgiškio kaimo laikai, tačiau turėdamas ežero, deja, gerokai apžėlusiomis pakrantėmis, trauką, gyvasties nepraranda, jo pakrantes jau ženklina kelios vasarvietėmis virtusios sodybos. Kas žino, gal poilsio verslu susidomės ir į gimtinę sugrįžęs R. Indilas arba kuris nors jo sūnus.

Jonas JUNEVIČIUS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Janet Lawrence

  Nuoroda

  Man skaudėjo, kai mano vaikinas paliko mane, norėjau, kad jis sugrįžtų. Man buvo perskaityta keletas liudijimų apie meilės burtų metimą, vadinamą dr. Ogala, kaip jis daugeliui žmonių padėjo per 48 valandas sugrąžinti savo buvusius meilužius. Nuoširdžiai aš tik galvojau, ar tai tikra ir ar šis vyras tikrai galėtų man padėti sugrąžinti savo mylimąjį, kurį aš taip myliu. Nusprendžiau su juo susisiekti, nes labai myliu savo vaikiną ir porą mėnesių buvome atskirai, man jo labai trūko. Aš bandžiau visomis kitomis priemonėmis jį susigrąžinti, bet negalėjau. Aš susisiekiau su Dr.Ogala ir jis man pasakė, kad mano buvęs asmuo grįš pas mane per kitas 48 valandas. Dr.ogala jį išleido, norėdamas sužinoti, kaip aš jį myliu ir norėjau. Ir atvėrė akis, norėdamas įsivaizduoti, kiek mes turime kartu. Mano buvęs žmogus vėl grįžo pas mane. Dabar rašydamas šį liudijimą su džiaugsmu širdyje. Aš esu pats laimingiausias žmogus žemėje, aš ir mano vaikinas gyvename laimingą gyvenimą, o mūsų meilė dabar yra stipresnė, nei kad ji buvo dar prieš jam išvykstant ir išsiskyrus su manimi. Visas ačiū Dr.Ogalai už per didelį darbą, kurį jis padarė dėl manęs, padėdamas man sugrįžti su buvusiu vaikinu. Norėčiau atsisakyti dr. Ogala el. Pašto adreso čia ir tikiuosi, kad pamatysite šį liudijimą ir susisieksite su juo, jei turite mylimąjį, kurio tikrai norite atgal.
  PAŠTAS: Drogala03@gmail.com ARBA
  SKAMBINKITE / „WHATSAPP“: +234749668119 .. AČIŪ

  Prieš mėnesį
 • Esther

  Nuoroda

  Dėkoju dr. Ogalai už tikrus burtus. Tai tikrai nuostabu ir nieko panašaus gyvenime nesu patyrusi. Prieš susisiekdamas su daktare Ogala, aš visais būdais bandžiau priversti savo santykius pasiteisinti, kad žmona sugrįžtų, bet iš tikrųjų supratau, kad man nieko neveikia, o mano žmona nedingo. išvystyta. daug manęs neapykantos .. Maniau, kad nėra vilties rasti savo buvusią žmoną ir vaikus. Bet kai perskaičiau puikias daktaro Ogalos darbų apžvalgas, nusprendžiau pabandyti ir padariau viską, ko jis manęs paprašė, ir pasitikėjau juo, ir aš vykdžiau jo nurodymus, nes jis man garantavo per 28 valandas, ir tai buvo būtent tada. žmona man paskambino .. Mes laimingesni nei bet kada. Viskas atrodo tobulai ir taip natūraliai! Labai ačiū už tikrus ir neginčijamus burtus. Ačiū, šaunioji dr. Ogala už pagalbą. Jei jums reikia pagalbos dėl nesėkmingų santykių santuokos ir pan., Susisiekite su juo El. Paštas: drogala03@gmail.com Skambinkite / WhatsApp: +2347049668119 susisiekite su juo dabar, jei reikia skubios pagalbos !!

  Prieš mėnesį
 • Jeff

  Nuoroda

  https://ropd.info/user/martad12xd Fawcetts iconic good looks were the celebrity model for fitness and beauty in the 1970s honey gold hair bleached from sun, a normal golden tan, bright white teeth, a slender, curvy person. I remember reading somewhere that Farrah had more teeth approach average person, which was why her smile was big. Furthermore recall half the girls in school tried to development their hair like hers, and you could actually pretty a salon in the late 1970s and request a Farrah make!

  Prieš 2 metų
 • Sara

  Nuoroda

  Namierzanie telefonu po numerze - jak tego dokonać? http://zdrowe-miesnie.pl/kat/informacje-ogolne/

  Prieš 2 metų
 • Kyam

  Nuoroda

  Hemoroidy - leczenie http://na-haluksy.pl

  Prieš 2 metų
 • Mark

  Nuoroda

  http://alishopefoundation.org/author/zendo/ Every person whose gender I werent able to identify, already been under 5-7. Height had nothing to complete with that. Its what kind of face, hairstyle, clothing and body shape you might have. At an office I were accustomed to work at was responsibility.I just couldnt tell the gender It was middle-aged coupled with very short grey hair, glasses, no makeup, a homely face, a lumpy overweight body, and try to wore baggy shirts chilling of skinny jeans. I later learned Its name Loretta. She stood several inches shorter than me, and im 5-8.

  Prieš 2 metų
 • Sean

  Nuoroda

  https://www.menopauza.pl/uzytkownicy/omega4 Sometimes, belly teeth whitening tip will be stay away or lessen on certain items. For example, coffee is well-known to stain teeth. Thus, if you want a bright smile, you need steer totally free of coffee and soda. Improve your ranking. keep your smile as white as it can be. And of course, you shouldnt smoke if you want white teeth. Smoking is one of lessen causes of yellow dental. If you cut back on smoking, your smile will no doubt brighten.

  Prieš 2 metų